DIY zrób to sam krok po kroku

DIY zrób to sam krok po kroku

DIY zrób to sam krok po kroku z Plantacją Wnętrz! W tej części naszego bloga poznacie praktyczne porady jak stworzyć coś, pozornie z niczego. To właśnie specyfika filozofii Do It Yourself (z języka angielskiego: zrób to sam), która przejawia się w wielu dziedzinach życia, w tym w wystroju wnętrz.

Na początek zacznijmy więc od krótkiego rysu historycznego, związanego z DIY. Hasło większości osób kojarzy się zapewne z ruchem punkowym, który narodził się pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Zbuntowani punkowcy szybko uczynili z idei Doi It Yourself jedną ze swoich nadrzędnych i sztandarowych postaw. Chodziło im przede wszystkim o odrzucenie konsumpcjonizmu, unikalność i szeroko rozumianą samodzielność w opozycji do pędzącego świata. DIY wśród punkowców przejawiało się poprzez organizację amatorskich koncertów, własnoręczne tworzenie wymyślnych strojów, wydawanie nagrań muzycznych własnym sumptem czy też adaptowanie opuszczonych budynków mieszkalnych.

Jednak według historycznych źródeł, hasło „Do It Yourself” narodziło się już na początku ubiegłego stulecia. Wówczas odnosiło się ono stricte do własnoręcznego wykonywania różnych prac rzemieślniczych, jak również budowy i naprawy przedmiotów na własne potrzeby. W połowie wieku idea przebojem wkroczyła do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie zaczęli samodzielnie tworzyć meble i elementy wystroju wnętrz. Tradycja ta przeżywa obecnie odrodzenie, czego przejawem jest również obszar Plantacji Wnętrz, na którym właśnie się znajdujecie.

DIY zrób to sam dekoracje do pokojuDIY zrób to sam dekoracje do pokoju

DIY zrób to sam dekoracje do pokoju – ozdoby domowe to jedne z najczęściej wytwarzanych własnoręcznie dekoracji. Z reguły są niewielkich lub średnich rozmiarów, dlatego ich przygotowanie nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi czy na przykład obróbki stolarskiej. Jest to więc znakomite pole do popisu przede wszystkim dla pań domu, które mogą stworzyć efektowne i stylowe ozdoby własnymi rękoma.

Na Plantacji Wnętrz znajdziecie więc praktyczne porady, jak krok po kroku wykonać przyciągające wzrok, urocze ozdoby wewnętrzne. Z czasem będą się tu pojawiać podpowiedzi i poradniki dotyczące malowania, klejenia czy „tuningowania” starych przedmiotów. Nie zapomnimy oczywiście o tworzeniu ozdób z recyklingu, który obecnie jest również bardzo ważnym elementem filozofii Do It Yourself.

DIY zrób to sam prezent

DIY zrób to sam prezent – chyba każdy z nas uwielbia sprawiać prezenty i niespodzianki swoim bliskim. Często jednak w obliczu urodzin, świąt lub innych okazji, pojawia się pytanie: co wybrać ze sklepowej oferty? Dzięki nam problem ten zostanie raz na zawsze rozwiązany. Plantacja Wnętrz wychodzi bowiem z założenia, że znacznie lepiej jest coś komuś zrobić, niż kupić. Przede wszystkim druga osoba ma świadomość, że własnoręcznie wytworzyliśmy prezent w stu procentach dla niej. Włożyliśmy w to swój czas, umiejętności i co najważniejsze – serce. Jest to wytwór unikatowy, którego nie da się zamówić w internecie lub znaleźć na sklepowej półce. Dla nas to również ogromna satysfakcja i oszczędność środków, bo gotowe prezenty potrafią być przesadnie drogie…

Co więc można podarować bliskiej osobie jako prezent DIY? Może to być na przykład ramka na zdjęcia, maskotka, biżuteria, obraz, niecodzienny pojemnik czy słoiczek z kosmetykiem własnego wyrobu. Pole do popisu w tej materii jest naprawdę bardzo szerokie i stopniowo będziemy Wam przedstawiać nasze pomysły na stylowe i proste dekory, które możecie sprawić rodzinie, przyjaciołom, znajomym lub na przykład szefowi w pracy.

DIY zrób to sam pudełko

DIY zrób to sam pudełkoDIY zrób to sam pudełko – jednymi z najczęściej wytwarzanych własnoręcznie przedmiotów domowych są pudełka. Stoi za nimi estetyczny wygląd, poza tym ładnie dopasowują się do wnętrza i można w nich schować wiele szpargałów. Producenci oferują gotowe pudełka z narzuconymi wzorami i ozdobami, ale warto rozważyć samodzielne przygotowanie tego przedmiotu. Możesz stworzyć swoje pudełko od podstaw lub wykorzystać na przykład karton po butach i otulić go dowolnie wybranym materiałem i ręcznie wykonanymi dodatkami. Wiele zależy tutaj od Waszej wyobraźni i gustu, ale w dziale DIY znajdziecie praktyczne podpowiedzi jak poradzić sobie z „techniczną” stroną prac.

Podsumowując: śledźcie naszego bloga, bo systematycznie będą pojawiać się tu nowe pomysły i porady.

Polecane wpisy

Sorry, no pages was found