Biokominek w salonie aranżacje

Biokominek w salonie aranżacje

Biokominek w salonie to idealny sposób na nietuzinkowe aranżacje i wprowadzenie do wnętrza niepowtarzalnej aury. Klasyczne kominki niestety niosą ze sobą pewne ograniczenia, a chodzi konkretnie o zabudowę architektoniczną. Nie ma możliwości, by tego typu palenisko zamontować w bloku, dlatego wiele osób musiało „obejść się smakiem”. Tradycyjne kominki stały się produktem zarezerwowanym dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Z czasem jednak na rynku pojawiła się nowość – biokominki. To doskonała i niezwykle atrakcyjna wizualnie alternatywa, skierowana do wszystkich miłośników eleganckiego wykończenia wnętrza. Kominki ekologiczne można bowiem stosować w pomieszczeniach różnego typu – nawet w kawalerkach! Dzięki temu każdy może dosłownie poczuć „ciepło domowego ogniska” w swoich czterech kątach.

Jak działa biokominek ?

Jak działa biokominekW tym miejscu warto wyjaśnić jak działa biokominek i jakie są jego największe zalety. Na rynku znajdują się obecnie różne rodzaje tego typu urządzeń. Od modeli imitujących klasyczne, portalowe kominki, poprzez wolnostojące, prostokątne i kwadratowe, owalne, horyzontalne i narożne, po wiszące na ścianie. Wyobraźnia producentów nie zna granic, dzięki czemu pojawiają się również totalnie innowacyjne i łamiące schematy propozycje. Wszystko oczywiście z pożytkiem dla klientów, którzy zyskują wolność wyboru i możliwość dopasowania dla siebie i swojego wnętrza wymarzonego produktu.

Ogromną zaletą biokominków jest fakt, że można je swobodnie sytuować w dowolnym miejscu domu, mieszkania lub lokalu usługowego. To wolnostojące konstrukcje, w które w każdej chwili możesz przestawić w inne miejsce. Mało tego, można je również umieszczać na tarasach czy balkonach. Są w pełni bezpieczne dla ludzi i przyjazne dla środowiska naturalnego. Używane do nich biopaliwo nie dymi się, jest bezwonne i nie zamienia się w popiół. Składa się z organicznych produktów, które przy spalaniu zamieniają się w parę wodną i minimalne ilości dwutlenku węgla.

Czy biokominek daje ciepło ?Czy biokominek daje ciepło

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Czy biokominek daje ciepło ? Według obliczeń i szacunków, urządzenia te podnoszą temperaturę w pomieszczeniu o blisko dwa do pięciu stopni. Wpływają one więc dodatkowo na aurę panującą w domu. Klient zyskuje nie tylko źródło ognia, w którym może zatopić swój wzrok, ale również autentyczne ciepło. Dzięki temu biokominek jawi się nie tylko jako stylowa ozdoba, ale również sprzęt podnoszący nasz komfort we wnętrzu w chłodne dni.

Mały biokominek z szybą

Wyróżniamy zarówno całkiem duże, jak i małe biokominki z szybą lub modele jej pozbawione. Te pierwsze rekomendujemy przede wszystkim osobom, które posiadają w domu dzieci lub zwierzęta. Niesforne psy lub koty mogą być mocno zaciekawione „tańczącym” ogniem i w takim przypadku o przypalenie futra nietrudno. Również dzieci mogą pod chwilę nieuwagi rodziców zrobić sobie krzywdę. Szyba stanowi bezpieczną barierę pomiędzy płomieniem a nieświadomą zagrożenia istotą. Z kolei jeśli zamierzamy używać ekologicznego kominka na zewnątrz, szyba skutecznie ochroni płomień przed wiatrem.

Biokominek w salonie cenaBiokominek w salonie cena

Czy biokominek w salonie to zaporowa cena? Kwoty zależne są od modelu oraz od materiału, z którego są wykonane. Najtańsze można nabyć już za kilkaset złotych. Cechują się one jednak małymi rozmiarami. Bardziej okazałe biokominki kosztują tysiąc złotych i więcej. Są to produkty najwyższej jakości, wykonane w oparciu o najnowsze technologie i pieczołowicie wykończone. To inwestycja na długi czas, z której będziecie na pewno maksymalnie zadowoleni.