Deska elewacyjna drewnopodobna – analiza produktu

Deska elewacyjna drewnopodobna

Deska elewacyjna drewnopodobna to produkt, który bierzemy dziś pod lupę na Plantacji Wnętrz. Producenci, ale również nabywcy podkreślają, że jest to doskonała i wygodna alternatywa wobec desek z tradycyjnego drewna. Czy warto więc wybrać oparty na styropianie odpowiednik zamiast klasycznego i naturalnego materiału? Czy różnica pomiędzy imitacją a drewnem nie będzie aż nadto widoczna? W końcu jak zamiennik radzi sobie z wpływem warunków atmosferycznych? Na te pytania odpowiemy w naszym dzisiejszym tekście.

Elastyczna deska elewacyjna opinie

Elastyczna deska elewacyjna zbiera w ostatnim czasie pochlebne opinie, dlatego też postanowiliśmy bliżej się jej przyjrzeć. Na początek warto jednak zastanowić się skąd bierze się jej rosnącaElastyczna deska elewacyjna opinie popularność. Wynika ona wprost z uwielbienia Polaków do drewna oraz korzystnych właściwości samego produktu. Nie jest tajemnicą, że uwielbiamy drewno, ponieważ jest ono symbolem elegancji, spokoju i dobrego smaku. Świetnie prezentuje się we wnętrzach, ale również na elewacjach budynków, jako luksusowy dodatek, który znacznie podnosi walory estetyczne nieruchomości. Mówiąc krótko, drewno jest zawsze na topie. Ten wspaniały i piękny materiał posiada jednak swoje wady. Zaliczyć do nich można przede wszystkim wysoką cenę desek drewnianych oraz konieczność ich systematycznej konserwacji, która pochłania dodatkowe koszty. Zakup klasycznych desek nie jest więc niestety jednorazową inwestycją.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku desek elewacyjnych imitujących drewno. Poniżej wyróżniliśmy największe naszym zdaniem zalety tego produktu:

  • wygląd – deski elewacyjne drewnopodobne cechują się świetnym wyglądem, który faktycznie bardzo szczegółowo nawiązuje do naturalnego tworzywa. Produkt wykonany jest z bardzo wytrzymałego styropianu, ale na niego nakłada się zaprawę klejowo-szpachlową. Umieszczony na niej wzór idealnie odwzorowuje sęki i słoje, dlatego na pierwszy rzut oka nie sposób rozróżnić, że mamy do czynienia z imitacją.
  • wytrzymałość – deski elewacyjne na styropianie nie wymagają systematycznej renowacji. W dodatku są odporne na mikrourazy czy uszkodzenia zewnętrzne, a na ich zewnętrznej części nie pojawiają się ślady korozji biologicznej czy zadry.
  • odporność na wpływ warunków atmosferycznych – opisywany produkt świetnie radzi sobie również ze zmienną pogodą, co jest kluczową kwestią, jeśli chodzi o komponenty elewacyjne. Doskonale radzi sobie z mocnym słońcem, jak również deszczem, śniegiem, gradem czy ujemnymi temperaturami.
  • lekkość – deski imitujące drewno cechuje niska waga. Jeden element waży poniżej jednego kilograma, a to wiąże się z kolejną zaletą…

Deska elewacyjna montaż – prosty, szybki i przyjemny

Deska elewacyjna to również prosty montaż. To ważna informacja i istotna kwestia, która wielu potencjalnym klientom spędza sen z powiek. Nie ma jednak ku temu powodów w przypadku tego produktu. Dzięki minimalnej wadze, komponenty bardzo łatwo umieszcza się na elewacji. Z tym zadaniem powinien poradzić sobie każdy nabywca, bez potrzeby pomocy ze strony fachowca. Wystarczy do tego jedynie dedykowany klej montażowy, który można nabyć w każdym e-sklepie posiadającym deski imitujące drewno w ofercie. Warto też zauważyć, że sztuczna deska elewacyjna charakteryzuje się łatwością docinania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Deska Elewacyjna Kompozytowa Palisander Ciemny

Deska Elewacyjna Kompozytowa Palisander Ciemny
22,00 
Deska Elewacyjna Imitacja Drewna Orzech

Deska Elewacyjna Imitacja Drewna Orzech
22,00 
Deska Elewacyjna Imitacja Drewna Szary

Deska Elewacyjna Imitacja Drewna Szary
22,00 

Deska elewacyjna cena m2

Czas na analizę kosztów – jaka jest cena m2 deski elewacyjnej? Produkt sprzedawany jest na metry bieżące, gdzie jeden kosztuje 22 złote. W przeliczeniu, jeden metr kwadratowy wyniesie nas około 80 złotych. Jak więc widzicie nie jest to chyba zbyt wygórowana cena za produkt, który będzie nam służył latami?

Deska elewacyjna wymiary

Jeśli chodzi o specyfikację związaną z wymiarami produktu, to deska posiada 200 centymetrów długości oraz 14 centymetrów szerokości. Jeśli zaś chodzi o grubość, występują dwie odmiany: wersja cieńsza posiada 1,4 centymetra, natomiast podstawowa 2 centymetry.

Deska elewacyjna imitująca drewno – podsumowanie

Deska elewacyjna imitująca drewnoCzas na podsumowanie produktu, jakim jest deska elewacyjna imitująca drewno. W naszej opinii jest to świetna alternatywa dla klasycznych paneli elewacyjnych z drewna. Jej wygląd na elewacji do złudzenia przypomina naturalny materiał, a produkt jest łatwiejszy i znacznie tańszy przy zakupie i w utrzymaniu. Wbrew pozorom jest również bardziej odporny, ponieważ nie straszny mu wpływ warunków atmosferycznych i korozji biologicznej oraz drobnoustrojów. Dużym plusem jest również prostota montażu. Te wszystkie aspekty pozwalają nam stwierdzić, że deska elewacyjna drewnopodobna jest pozycją godną polecenia oraz rozwiązaniem modnym, komfortowym i przede wszystkim bardzo funkcjonalnym w świecie sztukaterii elewacyjnej.

Nie znaleziono polecanych wpisów!