Sztukateria w przedpokoju – ranking TOP 5 produktów

Sztukateria w przedpokoju – ranking TOP 5 produktów

Sztukateria w przedpokoju to sposób na zrobienie wrażenia na gościach zanim jeszcze na dobre znajdą się w mieszkaniu. Często zapominamy o tej części domu w kontekście remontów i zostawiamy jej odnowienie lub udekorowanie na później. Jest to jednak niekorzystne działanie, ponieważ to właśnie korytarz/przedpokój jest miejscem, które wywiera na naszych gościach pierwsze wrażenie. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i można je zrobić tylko raz.

W dzisiejszym artykule przedstawimy czytelnikom Plantacji Wnętrz produkty, które z powodzeniem można zastosować w przedpokoju. Część z nich pełni jedynie funkcje estetyczne i dekoracyjne, jednak niektóre komponenty są również pomocne w codziennym użytkowaniu naszej przestrzeni.

Naszą pierwszą propozycją są rozety dekoracyjne. Produkty te doskonale prezentują się w parze z kryształowym żyrandolem. Takie zestawienie gwarantuje podziw gości i stylistyczną wytworność wnętrza. Rozety należy jednak stosować w dużych pomieszczeniach, dlatego polecamy je właścicielom domów lub mieszkań o sporej kubaturze.

<p style=”text-align: center;”>

Listwa Ścienna Decor System DSS01

Listwa Ścienna Decor System DSS01
11,99 
Listwa Ścienna Decor System DSS05

Listwa Ścienna Decor System DSS05
22,75 
Listwa Ścienna Decor System DSS06

Listwa Ścienna Decor System DSS06
20,24 
</p>

Innym elementem, który można umieścić w górnej części przedpokoju, są listwy sufitowe. To rozwiązanie możemy z kolei polecić właścicielom małych mieszkań. Przysufitówki poprzez płynne połączenie ścian z sufitem spowodują, że pomieszczenie wizualnie wyda się wyższe i większe. To doskonała metoda wykończenia wnętrza i wprowadzenia do niego eleganckiego charakteru.

Sztukateria na ścianie w przedpokoju

Teraz przyjrzymy się sztukaterii na ścianie w przedpokoju. Mamy dla Was pięć propozycji na najciekawsze dodatki sztukateryjne, które odmienią Wasze ściany nie do poznania!Sztukateria na ścianie w przedpokoju

  • listwy wokółdrzwiowe – produkt ten umieszcza się na ramie wokół drzwi, co wprowadza bardzo efektowny wygląd tego elementu. W dodatku listwy wokółdrzwiowe można skutecznie i płynnie połączyć z listwami przypodłogowymi. To nada naszemu przedpokojowi nowoczesny charakter.
  • listwy ścienne – wyglądają schludnie, dzielą przestrzeń ściany na dwie części, a w dodatku chronią ją przed uszkodzeniami. Produkt idealnie nadający się do korytarzy i przedpokojów, czyli podłużnych pomieszczeń, szczególnie narażonych na ewentualne otarcia czy obicia.
  • listwy przypodłogowe – komponenty maskujące przerwy dylatacyjne i chroniące dolną część ścian przed zabrudzeniami od butów czy obiciami, wynikającymi z utrzymania czystości. Pięknie wykończą Twoją podłogę i wprowadzą do wnętrza estetyczny ład. Niesamowity efekt tworzą listwy przypodłogowe LED
  • boazeria angielska – idealne rozwiązanie dla miłośników stylistyki rodem z Wysp Brytyjskich. Lamperia nie dość, że wygląda bardzo efektownie, to dodatkowo zabezpiecza ściany przed defektami i to znacznie skuteczniej, niż listwy ścienne.
  • panele ścienne 3D – to niezwykle efektowne komponenty, które polecamy szczególnie do wnętrz o nowoczesnym wydźwięku. Dostępna na rynku oferta zawiera różnorakie wzory, na przykład w słonie (!) czy w kształcie muzycznych głośników. Są też oczywiście mniej zwariowane i nietuzinkowe wzory, więc jeśli interesuje Was tego typu design, na pewno znajdziecie coś idealnie pasującego do stylistyki Waszego wnętrza.

Sztukateria gipsowa w przedpokoju

Na koniec poruszymy temat sztukaterii gipsowej w przedpokoju. W sieci spotkaliśmy się z wieloma pytaniami dotyczącymi właśnie tej odmiany dekorów. Potencjalni nabywcy zastanawiają się często, które elementy lepiej sprawdzą się w przedsionku mieszkania. My zdecydowanie polecamy sztukaterię nowoczesną, czyli produkty ze styropianu oraz poliuretanu. Dlaczego? Z kilku względów:

  • są łatwiejsze w aplikacji – nowoczesna sztukateria charakteryzuje się minimalną wagą oraz dużą wytrzymałością. Te cechy powodują, że do montażu produktów z tej grupy wystarczy jedynie dedykowany klej montażowy. Nie trzeba więc zatrudniać fachowca do pomocy, bo z aplikacją łatwo można poradzić sobie samemu.
  • są lekkie, a dzięki temu bezpieczne – jeśli dany element posiada małą wagę, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że odklei się od ściany i wyrządzi któremuś z domowników krzywdę. W przypadku sztukaterii gipsowej sprawa nie jest tak oczywista, bo produkty te są dość ciężkie.
  • sztukaterię nowoczesną trudniej uszkodzić – na gips trzeba bardzo uważać, ponieważ łatwo ulega ukruszeniu. Zupełnie inaczej jest z komponentami z poliuretanu i styropianu. Te pierwsze same w sobie są bardzo odporne na uszkodzenia. Drugie natomiast pokrywane są specjalną warstwą ochronną, składającą się z kruszywa kwarcowego i żywicy.
  • posiadają atrakcyjne ceny – produkty, wchodzące w skład nowoczesnej sztukaterii, posiadają szerokie spektrum cen. Co prawda znajdziemy komponenty bardzo kosztowne (najczęściej o bardzo dużych rozmiarach), jednak nie brakuje również modeli dla osób o mniej zasobnym portfelu.

<p style=”text-align: center;”>

Listwa oświetleniowa LO9

Listwa oświetleniowa LO9
74,00 
Listwa oświetleniowa ścienna LED LO-27

Listwa oświetleniowa ścienna LED LO-27
51,00 
Listwa oświetleniowa przypodłogowa LED QL015

Listwa oświetleniowa przypodłogowa LED QL015
96,29 
</p>

Podsumowując nasz dzisiejszy tekst, sztukateria w przedpokoju to skuteczna metoda na efektowną wizytówkę naszego domu lub mieszkania. Dzięki nowoczesnym komponentom jesteśmy w stanie za stosunkowo niewielkie pieniądze odmienić wizualny charakter tej części wnętrza. Przy okazji zyskamy też funkcjonalność, która pomoże nam w codziennym użytkowaniu lokum.