Sztukateria w przedpokoju – ranking TOP 5 produktów

Sztukateria w przedpokoju to sposób na zrobienie wrażenia na gościach zanim jeszcze na dobre znajdą się w mieszkaniu. Często zapominamy o tej części domu w kontekście remontów i zostawiamy jej odnowienie lub udekorowanie na później. Jest to jednak niekorzystne działanie, ponieważ to właśnie korytarz/przedpokój jest miejscem, które wywiera na naszych gościach pierwsze wrażenie. A jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i można je zrobić tylko raz.

W dzisiejszym artykule przedstawimy czytelnikom Plantacji Wnętrz produkty, które z powodzeniem można zastosować w przedpokoju. Część z nich pełni jedynie funkcje estetyczne i dekoracyjne, jednak niektóre komponenty są również pomocne w codziennym użytkowaniu naszej przestrzeni.

Naszą pierwszą propozycją są rozety dekoracyjne. Produkty te doskonale prezentują się w parze z kryształowym żyrandolem. Takie zestawienie gwarantuje podziw gości i stylistyczną wytworność wnętrza. Rozety należy jednak stosować w dużych pomieszczeniach, dlatego polecamy je właścicielom domów lub mieszkań o sporej kubaturze.

Innym elementem, który można umieścić w górnej części przedpokoju, są listwy sufitowe. To rozwiązanie możemy z kolei polecić właścicielom małych mieszkań. Przysufitówki poprzez płynne połączenie ścian z sufitem spowodują, że pomieszczenie wizualnie wyda się wyższe i większe. To doskonała metoda wykończenia wnętrza i wprowadzenia do niego eleganckiego charakteru.

Sztukateria na ścianie w przedpokoju

Teraz przyjrzymy się sztukaterii na ścianie w przedpokoju. Mamy dla Was pięć propozycji na najciekawsze dodatki sztukateryjne, które odmienią Wasze ściany nie do poznania!Sztukateria na ścianie w przedpokoju

  • listwy wokółdrzwiowe – produkt ten umieszcza się na ramie wokół drzwi, co wprowadza bardzo efektowny wygląd tego elementu. W dodatku listwy wokółdrzwiowe można skutecznie i płynnie połączyć z listwami przypodłogowymi. To nada naszemu przedpokojowi nowoczesny charakter.
  • listwy ścienne – wyglądają schludnie, dzielą przestrzeń ściany na dwie części, a w dodatku chronią ją przed uszkodzeniami. Produkt idealnie nadający się do korytarzy i przedpokojów, czyli podłużnych pomieszczeń, szczególnie narażonych na ewentualne otarcia czy obicia.
  • listwy przypodłogowe – komponenty maskujące przerwy dylatacyjne i chroniące dolną część ścian przed zabrudzeniami od butów czy obiciami, wynikającymi z utrzymania czystości. Pięknie wykończą Twoją podłogę i wprowadzą do wnętrza estetyczny ład. Niesamowity efekt tworzą listwy przypodłogowe LED
  • boazeria angielska – idealne rozwiązanie dla miłośników stylistyki rodem z Wysp Brytyjskich. Lamperia nie dość, że wygląda bardzo efektownie, to dodatkowo zabezpiecza ściany przed defektami i to znacznie skuteczniej, niż listwy ścienne.
  • panele ścienne 3D – to niezwykle efektowne komponenty, które polecamy szczególnie do wnętrz o nowoczesnym wydźwięku. Dostępna na rynku oferta zawiera różnorakie wzory, na przykład w słonie (!) czy w kształcie muzycznych głośników. Są też oczywiście mniej zwariowane i nietuzinkowe wzory, więc jeśli interesuje Was tego typu design, na pewno znajdziecie coś idealnie pasującego do stylistyki Waszego wnętrza.

Sztukateria gipsowa w przedpokoju

Na koniec poruszymy temat sztukaterii gipsowej w przedpokoju. W sieci spotkaliśmy się z wieloma pytaniami dotyczącymi właśnie tej odmiany dekorów. Potencjalni nabywcy zastanawiają się często, które elementy lepiej sprawdzą się w przedsionku mieszkania. My zdecydowanie polecamy sztukaterię nowoczesną, czyli produkty ze styropianu oraz poliuretanu. Dlaczego? Z kilku względów:

  • są łatwiejsze w aplikacji – nowoczesna sztukateria charakteryzuje się minimalną wagą oraz dużą wytrzymałością. Te cechy powodują, że do montażu produktów z tej grupy wystarczy jedynie dedykowany klej montażowy. Nie trzeba więc zatrudniać fachowca do pomocy, bo z aplikacją łatwo można poradzić sobie samemu.
  • są lekkie, a dzięki temu bezpieczne – jeśli dany element posiada małą wagę, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że odklei się od ściany i wyrządzi któremuś z domowników krzywdę. W przypadku sztukaterii gipsowej sprawa nie jest tak oczywista, bo produkty te są dość ciężkie.
  • sztukaterię nowoczesną trudniej uszkodzić – na gips trzeba bardzo uważać, ponieważ łatwo ulega ukruszeniu. Zupełnie inaczej jest z komponentami z poliuretanu i styropianu. Te pierwsze same w sobie są bardzo odporne na uszkodzenia. Drugie natomiast pokrywane są specjalną warstwą ochronną, składającą się z kruszywa kwarcowego i żywicy.
  • posiadają atrakcyjne ceny – produkty, wchodzące w skład nowoczesnej sztukaterii, posiadają szerokie spektrum cen. Co prawda znajdziemy komponenty bardzo kosztowne (najczęściej o bardzo dużych rozmiarach), jednak nie brakuje również modeli dla osób o mniej zasobnym portfelu.

Podsumowując nasz dzisiejszy tekst, sztukateria w przedpokoju to skuteczna metoda na efektowną wizytówkę naszego domu lub mieszkania. Dzięki nowoczesnym komponentom jesteśmy w stanie za stosunkowo niewielkie pieniądze odmienić wizualny charakter tej części wnętrza. Przy okazji zyskamy też funkcjonalność, która pomoże nam w codziennym użytkowaniu lokum.

Dodaj komentarz

Close Menu