Listwy przypodłogowe MDF opinie

Listwy przypodłogowe MDF opinie

Listwy przypodłogowe MDF opinie – dziś na Plantacji Wnętrz bierzemy pod lupę „przypodłogówki” z MDF, które po profilach poliuretanowych są najchętniej wybieranymi typami listew. Świetny, stylowy wygląd, duża wytrzymałość i prostota w montażu – to główne zalety opisywanego produktu. A czy jest ich więcej? A może tego typu komponenty posiadają wady, przed którymi należy ostrzec potencjalnych klientów? W końcu jak należy je ciąć, montować i malować? Wszystkiego dowiecie się z naszego dzisiejszego tekstu. Zapraszamy do lektury!

Listwy przypodłogowe MDF białe

Listwy przypodłogowe MDF białe to produkt, który na stałe wpisał się już do świadomości klientów i architektów oraz projektantów wnętrz. Prześledźmy krótko jego historię. Produkcja MDF-u jako materiału pod listwy i meble oraz inne elementy wykończenia wnętrz rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych XX wieku w Ameryce Południowej. To rodzaj płyty pilśniowej średniej gęstości, wykonanej z włókien drzewnych. Listwy przypodłogowe MDF białeJest chętnie wybierana do wykończenia wnętrz, ponieważ posiada elastyczne właściwości i łatwo dopasowuje się do podłoża. Przy tym jest tańsza niż poliuretanowe odmiany flex, co jest istotne dla klientów o mniej zasobnym portfelu, którym mimo wszystko zależy na jakości i wyszukanej stylistyce.

Dzięki wielu dostępnym wzorom i modelom, listwy przypodłogowe MDF białe bardzo łatwo dostosować można do różnego typu wnętrz. Mamy tu na myśli zarówno minimalistyczne i nowoczesne lokale, jak i te hołdujące tradycyjnym stylom w architekturze. Ze względu na kolor, w jakim są wykonane, listwy MDF świetnie pasują do stylu skandynawskiego, stylu prowansalskiego oraz stylu angielskiego.

Produkt cechuje się ponadto dużą wytrzymałością na uszkodzenia zewnętrzne. Z racji tego, że mamy do czynienia z komponentem powstałym z włókien drzewnych, nie jest on w stu procentach odporny na wodę i wilgoć. W ofercie producentów znajdują się jednak specjalne podkładki, które chronią listwę przed zalaniem i napuchnięciem.

Listwy przypodłogowe MDF cena

Listwy przypodłogowe MDF to solidne wykonanie i atrakcyjna cena. Górna kwota, jaką trzeba zapłacić za metr bieżący tego produktu, jest znacznie mniejsza niż w przypadku poliuretanów czy listew drewnianych oraz stalowych/aluminiowych. Najtańsze modele dostępne są już od 11 złotych za metr bieżący. Z kolei ceny najdroższych sięgają około 37 złotych za metr bieżący. Jak więc widzicie, rozstrzał nie jest tak duży, jak chociażby w przypadku poliuretanów, gdzie mamy przedział kosztowy od 5 złotych do blisko 150 złotych za metr bieżący. Jest to więc atrakcyjna alternatywa dla innych rodzajów listew.

Czym ciąć listwy przypodłogowe MDF ?

Czym ciąć listwy przypodłogowe MDFCzas na przejście do poradnikowej części naszego tekstu, a zaczniemy od kwestii czym ciąć listwy przypodłogowe MDF. Jak się okazuje, są one wdzięcznym produktem do obróbki ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Do samego procesu cięcia wystarczą dwa narzędzia. Mowa o klasycznej pile ręcznej oraz skrzyni uciosowej. Dzięki drugiemu z wymienionych produktów, listwy można ciąć pod idealnie wymierzonym kątem. Dla nas ważne jest docinanie pod kątami 90 oraz 45 stopni i właśnie takie wyżłobienia posiada wspomniana skrzynia. To specjalnie zaprojektowany przyrząd, który służy perfekcyjnej docince i skracaniu profili przypodłogowych oraz ściennych i przysufitowych.

Jak montować listwy przypodłogowe MDF ?

Czas na kolejną kwestię techniczną, czyli jak montować listwy przypodłogowe MDF. Produkty te są proste w aplikacji na ścianie, a wystarcza do tego jedynie klej. Specjalnie dedykowane spoiwa dostępne są w sklepach internetowych z listwami. Potrzebny będzie też klej termo-topliwy, który aplikujemy przy pomocy pistoletu.

Zacząć należy od nałożenia dedykowanego kleju montażowego na tył listwy. Zachowajcie odstępy 50-centymetrowe. Następnie dociśnijcie listwę do ściany. Poczekajcie krótką chwilę i odciągnijcie produkt w swoją stronę. Sprawdźcie czy klej się równomiernie przykleił i potrzymajcie produkt w tej pozycji przez około 1,5 minuty. Dzięki temu wyparują rozpuszczalniki zawarte w kleju, a ten szybciej zwiąże. Dla mocniejszego zespolenia dodajcie klej termo-topliwy w miejscach, gdzie widzicie luki. Po nałożeniu kleju pistoletem, od razu dociśnijcie listwę do ściany. Miejsca łączeń listew należy uzupełnić szpachlą akrylową.

Listwa przypodłogowa MDF wilgocioodporna M2

Listwa przypodłogowa MDF wilgocioodporna M2
18,50 
Listwa przypodłogowa MDF wilgocioodporna M3

Listwa przypodłogowa MDF wilgocioodporna M3
19,80 
Listwa przypodłogowa MDF wilgocioodporna M34

Listwa przypodłogowa MDF wilgocioodporna M34
22,00 

Czym pomalować listwy przypodłogowe MDF ?

Na koniec opiszemy czym pomalować listwy przypodłogowe MDF. Fabrycznie listwy MDF produkowane są w mleczno-białej barwie. Producenci stwarzają jednak możliwość zamówienia cokołów w dowolnym kolorze, który występuje we wzorniku kolorystycznym RAL lub NCS. Można też postawić na metodę Do It Yourself i samodzielnie pomalować produkt wedle własnego uznania. Wbrew pozorom nie będzie to trudne. Użyj do tego celu farb do wnętrz, na przykład lateksowych lub akrylowych. Muszą to być jednak tak zwane farby bezrozpuszczalnikowe, by nie uszkodziły zewnętrznej powłoki listwy.

Na dziś to tyle! Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam wyrobić sobie opinię na temat listew przypodłogowych MDF.