Listwy przypodłogowe poliuretanowe opinie

Listwy przypodłogowe poliuretanowe opinie

Tematem naszego dzisiejszego artykułu będą listwy przypodłogowe poliuretanowe i opinie na ich temat oraz praktyczne wskazówki związane z montażem, malowaniem czy docinaniem tego produktu.

Śmiało można powiedzieć, że na rynku listew przypodłogowych największą grupę stanowią właśnie produkty z poliuretanu. Tworzywo to przebojem wdarło się do świata sztukaterii wewnętrznej, a jego pozycja jest z roku na rok coraz mocniejsza. Listwy z tej rodziny są bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia, a przy tym również odporne na działanie wody oraz wilgoci. Nie straszna im pleśń, grzyb czy drobnoustroje. W dodatku są lekkie, dzięki czemu ich montaż jest bardzo łatwy. Kolejnym atutem tego typu komponentów jest możliwość swobodnej zmiany ich koloru. Ich popularność wiąże się też z mnogością dostępnych wzorów i modeli oraz rozmiarów.

Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP09

Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP09
22,75 
Listwa przypodłogowa SX155/F

Listwa przypodłogowa SX155/F
118,66 
Listwa przypodłogowa QS004

Listwa przypodłogowa QS004
33,56 

Komponenty poliuretanowe występują ponadto w odmianach flex, co oznacza, że są znacznie bardziej elastyczne, niż tradycyjne modele. Takie produkty można z powodzeniem umieszczać na zaokrąglonych lub nierównych podłożach, ponieważ listwa flex łatwiej dopasowuje się do nieregularnych ścian.

Listwy przypodłogowe poliuretanowe montażListwy przypodłogowe poliuretanowe montaż

Listwy przypodłogowe poliuretanowe cechuje bardzo prosty montaż. Odbywa się on jedynie przy pomocy specjalnego kleju, dedykowanego do mocowania listew przypodłogowych. Spoiwo jest dostępne u każdego producenta sztukaterii lub w sklepach sprzedających „przypodłogówki”. Możecie zapomnieć o wiertarkach, wkrętach czy innych tego typu narzędziach. Całą sprawę załatwi skuteczny i mocny klej, który jest prosty w aplikacji i bardzo szybko się wiąże z podłożem.

Listwy przypodłogowe poliuretanowe cena

Listwy przypodłogowe poliuretanowe i ich cena to sprawa nieco bardziej złożona, ponieważ koszty są zróżnicowane. Najwięcej zależy od wielkości i wyglądu danego produktu. Wpływ na cenę ma również marka producenta. Najwięcej trzeba zapłacić za produkty o ponadprzeciętnych rozmiarach lub za nowe linie produktów. Natomiast jeśli chodzi o rozstrzał cenowy, to jest to przedział od około 5 złotych za metr bieżący listwy do blisko 150 złotych.

Listwy przypodłogowe poliuretanowe czym malować ?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czym malować listwy przypodłogowe poliuretanowe? Jak już wspomnieliśmy wcześniej w tekście, zmiana ich koloru nie jest niczym trudnym. Produkt ten można malować farbami do wnętrz, na przykład farbami akrylowymi czy lateksowymi. Jest jednak jeden warunek. Muszą to być produkty niezawierające w swoim składzie rozpuszczalników, ponieważ te mogą uszkodzić powierzchnię listew. Warto zauważyć, że niektórzy producenci nakładają na listwy specjalną powłokę, która umożliwia sprawniejsze pokrycie całości farbą.

Czym ciąć listwy przypodłogowe poliuretanowe ?Czym ciąć listwy przypodłogowe poliuretanowe

Na koniec odpowiemy na pytanie: Czym ciąć listwy przypodłogowe poliuretanowe? Wielu z naszych czytelników zapewne zaskoczy informacja, że do całego procesu wystarczą tak naprawdę jedynie dwa narzędzia: piła ręczna oraz skrzynia uciosowa.

Wspomniana skrzynka umożliwia cięcie różnych profili pod kątami 45 i 90 stopni, dzięki specjalnym rowkom. Sprawdzi się więc zarówno w przypadku docinania listew w rogach, jak i zwykłego skracania.

Podsumowując nasz dzisiejszy tekst, „przypodłogówki” są produktami, które polecić możemy do każdego typu pomieszczeń. Sprawdzą się zarówno w salonach, sypialniach i przedpokojach, jak również w kuchniach i łazienkach. Profile flex z powodzeniem zastosujecie na nierównych lub okrągłych podłożach, a do montażu wystarczy Wam jedynie klej. Poliuretany, dzięki zróżnicowanej ofercie, są również produktem, który łatwo można dopasować do aktualnego zasobu portfela.