Sztukateria ścienna nowoczesna

Sztukateria ścienna nowoczesna

Sztukateria ścienna nowoczesna to dekoracyjne produkty, które skutecznie przełamują strukturę ścian, wprowadzając do wnętrza nową aranżację i podnosząc tym samym walory estetyczne pomieszczeń. Do grupy tych komponentów zaliczamy przede wszystkim listwy naścienne (można też włączyć w tę grupę listwy przypodłogowe i przysufitowe), ale również obramowania luster, panele 3D, listwy przydrzwiowe oraz przyokienne, dekoracyjne nisze, detale naścienne i boazerię. Jak więc widać, są to elementy, które przede wszystkim mają wpływać na wygląd wnętrza, natomiast ich praktyczne zastosowanie pozostaje na drugim planie. Wyjątek stanowią listwy do umieszczania na ścianach, które oprócz ciekawego wyglądu chronią również podłoże przed uszkodzeniami.

Sztukateria ścienna styropianowa

Sztukateria ścienna styropianowaSztukateria ścienna styropianowa to w głównej mierze listwy naścienne, które wytwarzane są z bardzo trwałej odmiany styropianu – EPS 200. Dodatkowo producenci pokrywają go masą sztukatorską, czyli mieszanką kruszywa kwarcowego i żywicy. Tak przygotowany produkt jest gwarancją ochrony ściany przed uszkodzeniami, wynikającymi z codziennego użytku. Wielką zaletą komponentów ze styropianu jest ich niska waga. Dzięki lekkości, bardzo łatwo montuje się je na ścianie. Nie są potrzebne do tego celu specjalistyczne narzędzia, kołki czy gwoździe. Całą sprawę rozwiązuje klej do sztukaterii. Jest to więc istotny fakt dla osób, które nie przepadają za tego typu pracami. Styropianowe dekoracje ścienne umożliwiają szybki i sprawny montaż.

Sztukateria na ścianie w salonie aranżacje

Sztukateria na ścianie w salonie to w praktyce ciekawe aranżacje,Sztukateria na ścianie w salonie aranżacje które można wprowadzić w centralnym punkcie domu. Przykładem jest zastosowanie obramówek dla okien i luster. Tego typu oprawę wykonać można samodzielnie z dekoracyjnych listew, które występują w wielu wzorach. Dodatkowo, produkt jest przystosowany do malowania na dowolny kolor. Można więc nadać mu bardzo ciekawą stylistykę, która będzie wymykać się ogólnie przyjętym normom.

Innym przykładem niezwykle ciekawych aranżacji w oparciu o sztukaterię ścienną, są panele trójwymiarowe. Występują one w wielu wzorach, często bardzo futurystycznych i nietuzinkowych. Świetnie komponują się w nowoczesnych wnętrzach. Jest to propozycja dla osób lubiących odważne rozwiązania i nieprzeciętny wystrój. Tego typu sztukateria ścienna w sypialni będzie prezentować się niezwykle efektownie.

Miłośnicy tradycyjnych stylów w architekturze wnętrz cenią sobie z kolei wymyślne detale naścienne, które dobrze wyglądają na ścianie solo, ale przede wszystkim stanowić mogą skuteczne dopełnienie obudowy drzwi, opasek okiennych, biblioteczek czy łuków. Detale podkreślają styl aranżacji i nadają wnętrzu wytworny charakter.

Dekory ścienne w postaci sztukaterii poliuretanowej

Dekory ścienne w postaci sztukaterii poliuretanowejDekory ścienne w postaci sztukaterii poliuretanowej zyskują coraz większą rzeszę zwolenników, nie przypominają jednak tej, którą pamiętamy sprzed lat. Tworzywo poliuretanowe cechuje się lekkością i bardzo wysoką trwałością. Jest odporne na uderzenia, wilgoć i zmywanie. Umieszczone na nim detale są bardzo szczegółowe i wyraźne. Sztukateria poliuretanowa jest też łatwa w montażu. Dzięki temu, że jest to materiał bardzo elastyczny, można ją spokojnie dopasować do krzywej ściany. Poliuretany świetnie nadają się do zastosowania w pomieszczeniach, gdzie występuje ryzyko wpływu wilgoci. Często stosowane są do dekoracji w łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach gospodarczych.

Sztukateria na ścianę w jej górnej partii – listwy przysufitowe

Sztukateria na ścianę w jej górnej partii, czyli listwy przysufitowe, podwyższa pomieszczenie pod względem optycznym. Bogate wzornictwo daje szeroki wachlarz możliwości doboru mebli i elementów dekoracyjnych. Wzorzyste listwy sufitowe idealne sprawdzą się przy minimalistycznym i nowoczesnym stylu pomieszczenia. Natomiast gładkie, dzięki prostocie wykończenia, nie odciągną uwagi od innych elementów dekoracyjnych. Komponenty sztukateryjne to tani i prosty sposób na ozdobę nudnego sufitu.

Sztukateria na ścianach w dolnej części – listwy przypodłogowe

Sztukateria na ścianach w jej dolnej części, czyli listwy przypodłogowe,Sztukateria na ścianach w dolnej części w harmonijny sposób łączy podłogę ze ścianą. Listwy cechują się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku elementu, który jest stale narażony na urazy spowodowane chociażby odkurzaczem czy meblami. Szeroki wybór profili – od klasycznych po nowoczesne – korzystnie zmieni charakter wnętrza, nadając mu zamierzony design. Listwy poliuretanowe stanowią estetyczny element wykończenia dla podłogi wykonanej z różnych materiałów. Mowa na przykład o PVC, płytkach, drewnie czy panelach podłogowych. Ponieważ znajdują się na styku powierzchni podłogi i ściany, podkreślają obie te płaszczyzny. Dzięki odpowiednio dobranej listwie możemy wymodelować proporcje podłogi lub ściany. Oprócz walorów estetycznych, stanowią ochronę ścian oraz osłonę dla instalacji elektrycznej. Listwy umieszczane razem na sufitach i podłogach, tworzą tak zwane ramy. Mogą też obramować miejsce i krawędzie tapety.

Od kilku ostatnich lat widać coraz większe zainteresowani sztukaterią. Zaczynamy dostrzegać, że można ją w fajny i ciekawy sposób wykorzystać nawet w niewielkich pomieszczeniach. Grunt to dobrze przemyślane ułożenie.

Sztukateria ścienna cena

Sztukateria ścienna cenaSztukateria ścienna cena – ile kosztują dekory przeznaczone do umieszczania na ścianie? Najdrobniejsze dekory można nabyć już za blisko 20 złotych. Metr bieżący najtańszej listwy naściennej kosztuje niecałe 10 złotych, z kolei za najdroższe modele trzeba zapłacić około 150 złotych. Najtańszy panel ścienny to koszt blisko 30 złotych za metr bieżący, a najtańszy panel o właściwościach trójwymiarowych kosztuje 40 złotych. Najdroższe rodzaje paneli ściennych to z kolei wydatek ponad 200 złotych.

Jak więc widzicie, ceny są zróżnicowane, ale dzięki temu planowane zakupy można dostosować do zasobności swojego portfela. Zastosowanie sztukaterii ściennej nada Waszemu wnętrzu ciekawy styl i z pewnością podniesie jego estetyczne walory.


Polecane wpisy