Sztukateria ścienna

Sztukateria ścienna to dekoracyjne produkty, które skutecznie przełamują strukturę ścian, wprowadzając do wnętrza nową aranżację i podnosząc tym samym walory estetyczne pomieszczeń. Do grupy tych komponentów zaliczamy przede wszystkim listwy naścienne, ale również obramowania luster, panele 3D, listwy przydrzwiowe oraz przyokienne, dekoracyjne nisze, detale naścienne i boazerię. Jak więc widać są to elementy, które przede wszystkim mają wpływać na wygląd wnętrza, natomiast ich praktyczne zastosowanie pozostaje na drugim planie. Wyjątek stanowią listwy do umieszczania na ścianach, które oprócz ciekawego wyglądu chronią również podłoże przed uszkodzeniami.

Sztukateria ścienna styropianowa

Sztukateria ścienna styropianowaSztukateria ścienna styropianowa to w głównej mierze listwy naścienne, które wytwarzane są z bardzo trwałej odmiany styropianu – EPS 200. Dodatkowo producenci pokrywają go masą sztukatorską, czyli mieszanką kruszywa kwarcowego i żywicy. Tak przygotowany produkt jest gwarancją ochrony ściany przed uszkodzeniami, wynikającymi z codziennego użytku. Wielką zaletą komponentów ze styropianu jest ich niska waga. Dzięki lekkości, bardzo łatwo montuje się je na ścianie. Nie są potrzebne do tego celu specjalistyczne narzędzia, kołki czy gwoździe. Całą sprawę rozwiązuje klej do sztukaterii. Jest to więc istotny fakt dla osób, które nie przepadają za tego typu pracami.

Sztukateria ścienna aranżacje

Sztukateria ścienna to w praktyce ciekawe aranżacje, które można Sztukateria ścienna aranżacjewprowadzić we wnętrzu. Przykładem jest zastosowanie obramówek dla okien i luster. Tego typu oprawę wykonać można samodzielnie z dekoracyjnych listew, które występują w wielu wzorach. Dodatkowo, produkt jest przystosowany do malowania na dowolny kolor. Można więc nadać mu bardzo ciekawą stylistykę, która będzie wymykać się ogólnie przyjętym normom.

Innym przykładem niezwykle ciekawych aranżacji w oparciu o sztukaterię ścienną, są panele trójwymiarowe. Występują one w wielu wzorach, często bardzo futurystycznych i nietuzinkowych. Świetnie komponują się w nowoczesnych wnętrzach. Jest to propozycja dla osób lubiących odważne rozwiązania i nieprzeciętny wystrój.

Miłośnicy tradycyjnych stylów w architekturze wnętrz cenią sobie z kolei wymyślne detale naścienne, które dobrze wyglądają na ścianie solo, ale przede wszystkim stanowić mogą skuteczne dopełnienie obudowy drzwi, opasek okiennych, biblioteczek czy łuków. Detale podkreślają styl aranżacji i nadają wnętrzu wytworny charakter.

Sztukateria ścienna cena

Sztukateria ścienna cenaSztukateria ścienna cena – ile kosztują dekory przeznaczone do umieszczania na ścianie? Najdrobniejsze ozdoby można nabyć już za blisko 20 złotych. Metr bieżący najtańszej listwy naściennej kosztuje niecałe 10 złotych, z kolei za najdroższe modele trzeba zapłacić około 150 złotych. Najtańszy panel ścienny to koszt blisko 30 złotych za metr bieżący, a najtańszy panel o właściwościach trójwymiarowych kosztuje 40 złotych. Najdroższe rodzaje paneli ściennych to z kolei wydatek ponad 200 złotych.

Jak więc widzicie, ceny są zróżnicowane, ale dzięki temu planowane zakupy można dostosować do zasobności swojego portfela. Zastosowanie sztukaterii ściennej nada Waszemu wnętrzu ciekawy styl i z pewnością podniesie jego estetyczne walory.

Koniec treści

Nie ma więcej stron do załadowania

Close Menu