Listwy ścienne ozdobne styropianowe i poliuretanowe

Listwy ścienne ozdobne-styropianowe poliuretanowe

Listwy ścienne ozdobne styropianowe i poliuretanowe to wciąż produkt nieco niedoceniany. Standardem przy wykończeniu wnętrza stały się już listwy przypodłogowe czy nawet gzymsy podsufitowe, jednak dekory stricte naścienne wciąż pozostają nieco pomijaną, a być może nie do końca znaną opcją aranżacyjną. Dziś na Plantacji Wnętrz poświęcimy więc im miejsce i postaramy się przedstawić Wam zalety tego produktu. Zapraszamy do lektury!

Listwy ścienne dekoracyjne – dobre do domu i do firmy

Listwy ścienne dekoracyjne umieszczone w mieszkaniu nadadzą mu niepowtarzalnego stylu” – z takim stwierdzeniem spotkałem się Listwy ścienne dekoracyjnejeszcze w poprzedniej dekadzie. Wówczas produkt ten nie był aż tak szeroko dystrybuowany, jak dziś. Rozwój sztukaterii nowoczesnej przyniósł jednak setki różnorodnych wzorów i modeli, jak również rozróżnienie na odmiany styropianowe i poliuretanowe. Spowodowało to rosnące zainteresowanie tym produktem, ponieważ mnogość opcji pozwoliła na szerokie zastosowanie w domach i lokalach usługowych.

Listwy w wyjątkowy sposób zdobią wnętrze. Stanowią idealny element wykończenia i dekoracji. Dzięki szerokiemu wyborowi form i profili – od klasycznych po nowoczesne – potrafią korzystnie zmienić proporcje oraz charakter pomieszczenia. Dobrze dopasowane tworzą unikalny klimat, ale muszą pasować do ogólnego stylu wykończenia.

Możliwości aranżacyjne współczesnej sztukaterii są nieograniczone. I choć najbardziej kojarzy się z francuskim szykiem, to w dzisiejszym czasach jest ona dekoracją uniwersalną. Zarówno dla miłośników przepychu, minimalistów, czy tęskniących za dalekimi podróżami. O uniwersalności listew dekoracyjnych naściennych świadczy nie tylko możliwość zastosowania w różnej stylistyce, ale także w różnych częściach pomieszczenia.

Listwy wykończeniowe ścienne ożywią mieszkanie

Listwy wykończeniowe ścienne można łączyć z innymi elementami sztukateryjnymi. Dobrze dobrane sprawią, że mieszkanie ożyje i stanie się oryginalne. Laicy w tym temacie mogą być zaskoczeni faktem, że to detale decydują o dobrym klimacie i wyglądzie pomieszczenia, domu czy nawet ogrodu. I to właśnie na detalach należy się skupić przy wykańczaniu domu lub mieszkania. Budowanie harmonii polega na starannym dobraniu detali, które przełamują monotonię wnętrza, a najlepszym na to sposobem jest zastosowanie elementów dekoracyjnych. W tej roli świetnie sprawdzają się właśnie listwy naścienne.

Listwa Ścienna Decor System DSS01

Listwa Ścienna Decor System DSS01
11,99 
Listwa Ścienna Decor System DSS05

Listwa Ścienna Decor System DSS05
22,75 
Listwa Ścienna Decor System DSS06

Listwa Ścienna Decor System DSS06
20,24 

Listwa naścienna do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych

Listwa naścienna do wnętrz nowoczesnych i tradycyjnychListwa naścienna do wnętrz jako element wykończeniowy świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których planowane jest użycie różnych kolorów, materiałów czy deseni na ścianach. Produkty z tej grupy są idealne do dekoracji zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Pasują do różnych stylów architektonicznych, do wielu pomieszczeń i bogatej kolorystyki.

Częstym zastosowaniem jest przedzielenie powierzchni ściany na dwie części. Można na przykład pomalować listwę w dowolnym kolorze i w taki sposób przełamać jednolitą strukturę powierzchni lub na przykład przedzielić listwą część wytapetowaną i część pomalowaną farbą. Listwy naścienne występują również w odmianach narożnikowych, które umieszcza się – jak sama nazwa wskazuje – na narożnikach ścian. Jak więc widzicie, możliwości aranżacyjne, stwarzane przez profile ścienne, są bardzo szerokie. Pozwalają one dosłownie popuścić wodze fantazji.

Ochronne listwy na ścianę, czyli kolejna ważna funkcja

Listwy na ścianę mogą pełnić również funkcje ochronne. Tyczy się to szczególnie produktów z poliuretanu. Poliuretany to związki, których podstawową właściwością jest bardzo dobra odporność na działanie wody, a także innych substancji typu smary, oleje, rozcieńczone kwasy iOchronne listwy na ścianę zasady. Poliuretan nie poddaje się łatwo uszkodzeniom mechanicznym i zewnętrznym, co zwiększa komfort montażu i użytkowania sztukaterii. Naścienne elementy można malować na dowolny kolor dowolną farbą do wnętrz bez dodatku rozpuszczalników.

W jaki sposób i w jakich okolicznościach profile naścienne mogą chronić ściany? Idealnym przykładem są biura, w których odległość między stanowiskami pracowników a ścianami jest niewielka. W wyniku ich pracy i poruszania się, często krzesła obrotowe rysują, brudzą lub wręcz uszkadzają ścianę. Jeśli na wysokości obrotówek umieścimy listwy, będą one absorbować wszelkie potencjalne uszkodzenia.

Innym przykładem są długie korytarze, na przykład w budynkach użyteczności publicznej, ale też w prywatnych domach czy mieszkaniach. W ciągach komunikacyjnych ściany są szczególnie narażone na uszkodzenia, dlatego tam też profile naścienne będą wskazane.

Listwy dekoracyjne na ścianę z ornamentami

Listwy dekoracyjne na ścianę, na przykład w ornamenty lub niezwykle efektowne listwy LED, najlepiej prezentują się na dużych przestrzeniach, w zestawieniu z neutralnymi, jak i kontrastowymi kolorami. Zdobione listwy są bardzo efektowne i jednocześnie estetyczne. Wybierz je, jeśli chcesz uzyskać efekt stylowego, mocnego wykończenia. Bogate wzornictwo daje szeroki wachlarz możliwości doboru mebli i elementów dekoracyjnych. Ornamentowe listwy idealne sprawdzą się przy minimalistycznym i nowoczesnym stylu pomieszczenia. Nadadzą charakteru i przyciągną uwagę.

Listwa oświetleniowa ścienna LED LO-27

Listwa oświetleniowa ścienna LED LO-27
51,00 
Listwa ścienna P7020 Orac Decor

Listwa ścienna P7020 Orac Decor
66,98 
Listwa ścienna P1020 Orac Decor

Listwa ścienna P1020 Orac Decor
43,80 

Listwy ścienne montaż – jak to ogarnąć?

Na koniec krótka porada dotycząca tego jak ogarnąć listwy ścienne w zakresie ich montażu. Wielu osobom może wydawać się, że jest to proces bardzo skomplikowany, wymagający przygotowania specjalistycznych narzędzi lub nawet zatrudnienia fachowca od wykończenia wnętrz. Nic bardziej mylnego! Do aplikacji listew na ścianie wystarcza jedynie dedykowany klej montażowy. Można go kupić od razu z listwami w internetowych sklepach ze sztukaterią. Wydaje się to być może nieprawdopodobne, ale to fakt. Listwy są bardzo lekkie, dzięki czemu samo spoiwo skutecznie utrzymuje je na ścianie, bez konieczności przywiercania produktu. To z kolei sprawia, że z ich montażem może poradzić sobie nawet osoba początkująca.