Sztukateria sufitowa

Sztukateria sufitowa styropianowa

Sztukateria sufitowa to grupa komponentów, służących do umieszczania w górnych partiach wnętrz. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o mniejszej kubaturze lub wysokości. Jednakże elementy dekoracyjne na sufit bardzo efektownie prezentują się również w większych przestrzeniach i wysokich lokalach. Do rodziny tych produktów zaliczamy między innymi listwy przysufitowe, listwy maskujące karnisz czy oświetleniowe fasety. Każda z tych propozycji niesie ze sobą inną funkcjonalność i nie ma wątpliwości, że opisywane elementy oprócz walorów typowo estetycznych, spełniają również przydatne role dla domu czy lokalu usługowego. Do sztukaterii sufitowej zaliczamy również kopuły i rozety, jednak te komponenty mają przeznaczenie typowo ozdobne.

Sztukateria sufitowa styropianowa

Sztukateria sufitowa styropianowaSztukateria sufitowa styropianowa jest w ostatnich latach bardzo chętnie wybierana przez Polaków wykańczających wnętrza swoich domów. Skąd wziął się ten trend? Wynika on z pewnej wygody, jaką niosą ze sobą produkty ze styropianu. Są one bowiem bardzo lekkie, a przy tym wytrzymałe na uszkodzenia. Ich montaż odbywa się za pomocą dedykowanego kleju do sztukaterii. W praktyce nabywca może sam podjąć się aplikacji komponentów na ścianie. Przy pomocy drugiej osoby, powinno pójść to bardzo łatwo. Zatrudnianie fachowca od wykończeń nie jest więc konieczne. Dzięki temu można zaoszczędzić fundusze, które zainkasowałby za swoją pracę i przeznaczyć je na przykład na inne elementy ozdobne.

Wspomniana wytrzymałość opisywanej grupy produktów wynika z nowoczesnej technologii ich wytwarzania. Bazą jest tutaj najmocniejsza odmiana styropianu – EPS 200. Wycięte elementy pokrywa się warstwą masy sztukatorskiej, która zapewnia dodatkową odporność na potencjalne urazy i działanie wody, wilgoci oraz grzybów i pleśni.

Podobne właściwości oraz wytrzymałość posiadają produkty przysufitowe wytwarzane z poliuretanu. Tworzywo to jest stuprocentowo odporne na wodę i wilgoć, więc można je swobodnie umieszczać w kuchniach i łazienkach. Sztukateria sufitowa poliuretanowa występuje również w specjalnych odmianach flex. Mamy tu na myśli głównie listwy przysufitowe. Modele o elastycznych właściwościach przeznaczone są do montażu na nierównych lub zaokrąglonych powierzchniach.

Sztukateria sufitowa LED

Rosnącą popularnością w ostatnich latach cieszy się sztukateria sufitowaSztukateria sufitowa LED LED. To specjalne komponenty, do których można dołączyć niezwykle efektowne i nastrojowe taśmy z energooszczędnymi diodami. Użycie tego typu dekorów wprowadza do wnętrza unikalny klimat, który nie sposób osiągnąć przy pomocy klasycznego oświetlenia. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to jest stosowane nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w hotelach, pubach, restauracjach, salonach gier, kasynach, klubach nocnych, saunach, basenach, solariach czy spa.

Sztukateria sufitowa cena

Sztukateria sufitowa cenaSztukateria sufitowa cena – ile trzeba zapłacić za nowoczesne komponenty sztukateryjne umieszczane w górnej części ścian i na suficie? Koszt zakupu poszczególnych modeli jest bardzo zróżnicowany. Najprostsze rodzaje listew – gładkie, są stosunkowo tanie. Cena za metr bieżący najmniejszego profilu przysufitowego to niecałe dwa złote. Z kolei gzymsy o największych rozmiarach potrafią kosztować ponad 200 złotych za metr bieżący. Modele te są bardzo duże i zajmują sporo powierzchni na łączeniu ścian i sufitu. Polecamy je wyłącznie do lokali o znacznej kubaturze.

Listwy ozdobne, upiększone wytwornymi ornamentami, kosztują w przedziale od blisko 10 do 180 złotych. Listwy maskujące karnisz kosztują z kolei od 49 do 64 złotych za metr bieżący. Z kolei za fasety ledowe trzeba zapłacić od 31 do 71 złotych. Największy „rozstrzał” cenowy panuje w dziale rozet. Najmniejsze elementy zaczynają się od 15 złotych za sztukę, ale najdroższe modele kosztują ponad dwa tysiące złotych.

Jak więc widzicie, w kategorii produktów przysufitowych znaleźć można propozycje przystępne cenowo, jak i te bardzo kosztowne, na które pozwolić sobie mogą nieliczni. Nie ulega jednak wątpliwości, że sztukateria sufitowa to inwestycja warta rozważenia w kontekście efektownego wystroju wnętrza.


Polecane wpisy