Listwy oświetleniowe sufitowe LED

Listwy oświetleniowe sufitowe LED

Listwy oświetleniowe sufitowe LED to temat naszej pierwszej inspiracji wnętrz, którą opiszemy na Plantacji. Dlaczego wybór padł właśnie na ten produkt? Ponieważ popularne „oświetleniówki” wprowadzają do pomieszczeń niepowtarzalny klimat, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Są one również bardzo funkcjonalne jako dodatkowe źródło energooszczędnego i rozproszonego światła. Jak wiemy, diody LED zużywają znacznie mniej energii, niż żarówki, dlatego też warto postawić na alternatywne oświetlenie ze względu na oszczędność funduszy.

Listwy oświetleniowe zapewnią też doskonały design i styl we wnętrzu. Z jednej strony potrafią wytworzyć intymną i przytulną atmosferę. Takie rozwiązanie może okazać się kluczowym podczas romantycznego wieczoru we dwoje przy lampce wina. Z drugiej potrafią nadać lokalowi nowoczesny wygląd dzięki zastosowaniu kolorowych ledów. Taka forma zastosowania listew i świateł przywiedzie na myśl atmosferę rodem z ekskluzywnych klubów tanecznych. Idealne rozwiązanie na domówkę z przyjaciółmi! Ale „oświetleniówki” mogą przypaść do gustu również podczas rodzinnej kolacji. Jest to więc produkt uniwersalny, który doskonale dopasowuje się do wielu sytuacji.

Listwa oświetleniowa LO13

Listwa oświetleniowa LO13
60,00 
Listwa oświetleniowa LO15

Listwa oświetleniowa LO15
44,00 
Listwa oświetleniowa LO17

Listwa oświetleniowa LO17
39,00 

Listwy oświetleniowe przysufitowe – wieloletnia eksploatacja i zadowolenie

Listwy oświetleniowe przysufitowe to produkty wykonywane w oparciu o najnowsze technologie, obowiązujące na rynku nowoczesnej sztukaterii. Komponenty te powstają ze styropianu EPS 200. To jedna z najmocniejszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia odmian tego tworzywa na rynku. Dla jeszcze większej odporności produktu, pokrywany jest on powłoką z masy sztukatorskiej. Składa się na nią żywica pomieszana z kruszywem kwarcowym. Tak wykonany dekor zapewnia wieloletnią eksploatację we wnętrzu przy maksymalnej funkcjonalności.

Listwy oświetleniowe ścienne i przypodłogowe – ciekawa alternatywa

Producenci sztukaterii oferują swoim klientom również listwy oświetleniowe ścienne. Produkty te mają podobną funkcję, co „oświetleniówki” przysufitowe. Różnica polega na tym, że te pierwsze przykleja się do ściany w jej górnej partii, a te drugie umieszcza się bezpośrednio na suficie. Oba produkty znajdują się jednak maksymalnie blisko krawędzi łączenia ściany z sufitem. Pozwala to stworzyć jak najlepszy efekt rozproszonego, delikatnego światła. Wyjątkiem są nieliczne modele listew ściennych LED, które przeznaczone są do montażu na środku ściany. Produkty te „przecinają” strukturę ściany i mogą pełnić rolę pomocnego i efektownego oświetlenia pomieszczeń przejściowych, na przykład korytarzy czy przedpokojów.

Listwa oświetleniowa LO9

Listwa oświetleniowa LO9
74,00 
Listwa oświetleniowa ścienna LED LO-27

Listwa oświetleniowa ścienna LED LO-27
51,00 
Listwa oświetleniowa przypodłogowa LED QL015

Listwa oświetleniowa przypodłogowa LED QL015
96,29 

Inną propozycją są listwy oświetleniowe przypodłogowe, które również zapewnią świetne oświetlenie w nocy. Dzięki nim nie trzeba będzie zapalać głównego źródła światła w drodze do toalety czy kuchni. Ledy pobierają minimalną ilość prądu, dlatego w praktyce światło tego typu może świecić się przez całą noc.

Listwy sufitowe oświetleniowe ledowe – prosty i szybki montaż

Listwy sufitowe oświetleniowe ledoweListwy sufitowe oświetleniowe ledowe nie spełniałyby szeregu swoich funkcji bez specjalnie dedykowanych taśm LED. Produkty te są dostępne w sklepach ze sztukaterią sufitową, dlatego klient zamawiając listwy może od razu skompletować je z niezbędnymi taśmami. W sklepach znajdują się również gotowe zestawy, zawierające dodatkowo takie elementy, jak niezbędne złączki i zasilacze oraz ściemniacze.

Taśmy posiadają specjalną warstwę kleju, dzięki której łatwo można dopasować je do listew. Same „oświetleniówki” montuje się natomiast przy pomocy klejów do sztukaterii. Są one bardzo wytrzymałe i zapewniają solidne mocowanie. Klient nie musi się więc obawiać, że listwa pewnego dnia spadnie mu na głowę, ponieważ jest ona bardzo lekka, a dedykowane spoiwa są bardzo mocne. Z aplikacją produktu we wnętrzu powinien poradzić sobie nawet typowy laik. Warto też wspomnieć, że styropianowe listwy stwarzają możliwość pomalowania ich na dowolny kolor. Dzięki temu ich dostosowanie do pomieszczenia pod względem kolorystycznym nie sprawia większych problemów.

Reasumując, jeśli lubicie niecodzienny wystrój wnętrza oparty na „zabawie” ze światłem, listwy oświetleniowe sufitowe LED będą dla Was doskonałym rozwiązaniem.