Styl angielski

Styl angielski we wnętrzach

Styl angielski we wnętrzach to kolejny kierunek w architekturze, który bierzemy pod lupę na Plantacji Wnętrz. Duże kanapy w kwieciste wzory, ozdobne lampy, zasłony, obrazy i oczywiście angielska boazeria. Opisywany design to propozycja dla domatorów, którzy uwielbiają efektowne dekoracje, harmonię oraz cenią sobie przytulny klimat. Hasło „mój dom to moja twierdza” śmiało można przypisać miłośnikom tej stylistyki. Wnętrza w angielskim stylu kojarzą się z romantyzmem, porządkiem, czystością oraz łagodną, ale wyrazistą i charakterystyczną estetyką.

Nie jest to co prawda stylistyka idealnie pasująca do wielkomiejskiego pośpiechu, jednak stosunkowo łatwo wprowadzić ją do wnętrza. Jak to uczynić? Sprawdźcie dalszą część artykułu.

Mieszkanie styl angielski nowoczesny

W mieszkanie w stylu angielskim nowoczesnym wplecione są współczesne dodatki, jednak główne założenia wystroju wnętrza pozostają takie same. Na meblach i ścianach przeważają jasne odcienie – biel, beż czy kolor waniliowy. Nie może zabraknąć wygodnych kanap, foteli i poduszek, które umożliwią błogi relaks. Mogą na nich występować kwieciste wzory lub szkocka krata. Tutaj niczym nadzwyczajnym nie są również podnóżki, stołki i pufy. Dodatkowo do przytulnej aury przyczynią się perskie dywany. Istotnym elementem są również ozdobne, wyraziste zasłony, które podkręcą aurę przytulności.

Boazeria angielska MDF A1633

Boazeria angielska MDF A1633
16,20 
Boazeria angielska MDF A16

Boazeria angielska MDF A16
16,20 
Boazeria angielska A1665

Boazeria angielska A1665
16,20 

Najbardziej reprezentatywnym motywem stylu angielskiego jest natomiast boazeria angielska. Charakterystyczna, biała obudowa ścian na stałe wpisała się do stylistyki rodem z Wysp Brytyjskich. I co ważne, jest również chętnie wprowadzana do domów i mieszkań w innych częściach Europy. „Otulina” tego typu wprowadza do pomieszczeń wytworny charakter i niebywałą elegancję. A oprócz tego spełnia szereg pomocnych funkcji – skutecznie chroni ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Dom w stylu angielskim – większe możliwości aranżacji

Znacznie większe możliwości aranżacyjne stwarza dom w stylu angielskim. Duża kubatura umożliwia wprowadzenie stylowego kominka, ale można też pozwolić sobie na sufitowe rozety, ozdobne żyrandole i przysufitowe gzymsy. Zwłaszcza gustowne oświetlenie powinno pojawić się tylko w miejscach odpowiednio wysokich. Jeśli jednak Twój dom spełnia te warunki, warto zainwestować w tę piękną i jednocześnie funkcjonalną dekorację. Lampa w stylu angielskim z pewnością przykuje wzrok Twoich gości i podkreśli wyjątkowość wnętrza.

Mieszkanie po angielsku – popularne nie tylko na Wyspach

Mieszkanie w stylu angielskimMieszkanie w stylu angielskim cieszy się wielką popularnością nie tylko na Wyspach Brytyjskich, co potwierdzają miłośnicy architektury wnętrz. Od wielu lat w europejskich krajach ta stylistyka jest mile widziana, a Polska nie odbiega od tego trendu. Za co kochamy ten design? Przede wszystkim za jego przytulność i harmonię. Wszak mieszkanie to miejsce, w którym chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Styl angielski nowoczesny doskonale wpisuje się w te pragnienia i wychodzi na przeciw wszystkim tym, którzy traktują mieszkanie jak swoją ukochaną twierdzę.

Styl angielski w mieszkaniu – nowocześnie, ale w nawiązaniu do tradycji

Styl angielski w mieszkaniu będzie prezentować się bardzo korzystnie. Co prawda raczej niemożliwe będzie zastosowanie charakterystycznego dla tego designu kominka w salonie, ale wprowadzenie innych elementów nie powinno sprawić problemów. Postaw przede wszystkim na wspomniane jasne kolory i boazerię. Dobrze, jakby w Twoich „czterech kątach” znajdowała się podłoga drewniana lub z paneli drewnopodobnych, ponieważ ten typ posadzki najlepiej pasuje do angielskiej stylistyki. Ważne będą również tkaniny z roślinnymi motywami. W angielskich wnętrzach z reguły królują róże. Przede wszystkim ma być przytulnie, elegancko i w nawiązaniu do tradycji.

Polecane wpisy