Kuchnia w stylu angielskim galeria

kuchnia w stylu angielskim galeria

Biała kuchnia w stylu angielskim – klasyka gatunku

Biała kuchnia w stylu angielskim to najczęściej spotykane rozwiązanie pod względem kolorystycznym. Choć design ten naturalnie kojarzymyBiała kuchnia w stylu angielskim z mleczną bielą, może on przejawiać się również w odcieniach ecru, delikatnego beżu czy waniliowym. Kolory te dopuszczalne są na ścianach, ale też na meblach. Niektórzy projektanci stosują również delikatne, pastelowe odmiany błękitu czy zieleni. Również podłoga powinna być utrzymana w jasnej tonacji. Najczęściej spotykanym zestawieniem jest drewniana posadzka lub „pływająca” podłoga z paneli drewnopodobnych. My polecić możemy również jasne kafelki, które bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jest to szczególnie przydatne w takim miejscu, jak kuchnia, gdzie często na ziemi ląduje żywność lub różnego rodzaju ciecze.

Ważnym elementem są oczywiście meble. Te w angielskiej kuchni powinny być wykonane z drewna i stanowić spójną, zwartą zabudowę z dużą ilością szafek, półek i szuflad. Mile widziane są wytworne okucia i przeszklone gablotki. Świetnie będzie prezentować się też kamienny blat.

Natomiast jeśli chodzi o armaturę, postaw na stylizowane baterie kuchenne z metalowymi gałkami w ciekawych kształtach i zlewy z emaliowanej blachy.

Kuchnia styl angielski z wyspą

Kuchnia w stylu angielskim z wyspąKuchnia w stylu angielskim z wyspą to absolutny must-have, jeśli oczywiście pozwala na to metraż lokalu. W założeniu jest to nieodzowny element, który niesie ze sobą wiele funkcjonalności. Wyspa to dodatkowe miejsce do kulinarnych czarów, a w jej szufladach i schowkach można ukryć przyrządy kuchenne, słoiki, suchą żywność lub inne przydatne w tej części domu rzeczy.

Innym, często spotykanym elementem kuchni brytyjskiej, jest duży stół z krzesłami, który umożliwia rodzinne posiłki. Tutaj jednak również kluczową rolę odgrywa powierzchnia, jaką mamy do dyspozycji z swoim domu lub mieszkaniu.

Mała kuchnia po angielsku – jak ją urządzić?

Jak urządzić małą kuchnię po angielsku? Ze względu na ograniczoną ilość miejsca raczej odpada możliwość zastosowania wyspy i stołu,Mała kuchnia w stylu angielskim dlatego warto skupić się na detalach. Dobrym uzupełnieniem będą kwieciste dodatki z tkanin – zasłonki, firanki, serwetki, ściereczki czy obrusy. Roślinne motywy świetnie prezentować się będą również na kafelkach, porcelanie czy kuchennych gadżetach, takich jak solniczki lub dzbanki.

Na wygląd małej kuchni pozytywnie wpłynie zastosowanie sztukaterii wewnętrznej, a mianowicie gzymsów przysufitowych. Komponenty te optycznie powiększają pomieszczenie dzięki płynnemu połączeniu ścian i sufitu. W dodatku są wykonane z poliuretanu. To zapewnia im stuprocentową odporność na działanie wilgoci, wody, pleśni i grzybów.

Listwa gzymsowa ozdobna LGZ10

Listwa gzymsowa ozdobna LGZ10
50,08 
Listwa gzymsowa LGZ15

Listwa gzymsowa LGZ15
77,21 
Listwa sufitowa MDA218

Listwa sufitowa MDA218
78,76 

Kuchnia w stylu angielskim w blokuKuchnia w stylu angielskim w bloku – podsumowanie

Jak więc widzicie, kuchnia w stylu angielskim w bloku lub małym mieszkaniu nie jest zadaniem niemożliwym do realizacji. Oczywiście wymagać będzie pewnych odstępstw, ale styl angielski to przecież nie tylko wyspa i duży stół. To przede wszystkim aura elegancji i przytulności oraz funkcjonalność. Wystarczy więc wszystko dobrze zaplanować i włożyć w wymarzoną kuchnię nieco serca, by cieszyć się jej świetnym designem.