Salon w stylu angielskim galeria

Salon w stylu angielskim galeria

Salon w stylu angielskim galeria – w tym zakątku naszego bloga zebraliśmy zdjęcia, które mogą zainspirować Was do zaaranżowania serca Waszego domu na design rodem z Wysp Brytyjskich. Oczywiście nie obejdzie się również bez podpowiedzi jakie rozwiązania zastosować, by Wasz salon wiernie nawiązywał do angielskich tradycji wystroju wnętrz. Rozsiądźcie się więc wygodnie przed Waszymi komputerami i jeśli jesteście gotowi, zaczynamy!

Salon w angielskim stylu – charakterystyka ogólna

Salon w angielskim styluSalon w angielskim stylu w założeniach powinien być bardzo duży, ponieważ design ten narodził się w XIX-wiecznych zamkach i pałacach epoki wiktoriańskiej. Z czasem jednak ewoluował i został dostosowany do mniejszych pomieszczeń i zabudowy wielorodzinnej.

Jak więc powinien wyglądać typowy, angielski salon? Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów tego wystroju jest wytworny kominek. Często spotkać możemy również przestrzenne okna w parze z zasłonami z tkanin. Kolejna cecha charakterystyczna to oczywiście angielska boazeria i wiele rodzinnych pamiątek w postaci ozdobnych ramek na zdjęcia czy niosących dużą wartość sentymentalną obrazów. Nie można zapomnieć również o eleganckich i stylowych lampach. Podłoga z reguły jest drewniana lub składa się z paneli drewnopodobnych. Uzupełnieniem wykończenia w górnej partii pomieszczenia są z kolei gzymsy dekoracyjne, które płynnie łączą ściany z sufitem. Osobną kategorię stanowią meble, o których przeczytacie poniżej.

Listwa gzymsowa ozdobna LGZ10

Listwa gzymsowa ozdobna LGZ10
50,08 
Listwa gzymsowa LGZ15

Listwa gzymsowa LGZ15
77,21 
Listwa sufitowa MDA218

Listwa sufitowa MDA218
78,76 

Meble do salonu w stylu angielskim

Meble do salonu w stylu angielskim z jednej strony powinny być majestatyczne i wiekowe, a z drugiej niezwykle wygodne. W klasycznymMeble do salonu w stylu angielskim salonie angielskim powinien więc znaleźć się naznaczony zębem czasu kredens, komoda lub biblioteczka – wszystko wykonane z naturalnego drewna. W designie z Wysp bardzo ważny jest też tak zwany „wypoczynek”, a więc kanapy i fotele oraz dodatki w postaci podnóżków i puf. Ta grupa mebli powinna być tapicerowana, a wzór według kanonu powinien przedstawiać kwiaty, kratę lub pastelowe odcienie.

Styl angielski salon – jakie kolory dobrać?

Styl angielski salonStyl angielski to salon w kolorach jasnych, delikatnych, pastelowych. Przeważającą barwą jest najczęściej biel. Uważajcie jednak, by z nią nie przesadzić. Korelacja między barwą białą i pastelowymi odcieniami powinna być dobrze zrównoważona. Białe ściany i białe meble nie będą więc dobrym pomysłem… Ale już białe ściany i „wypoczynek” w pastelowych kolorach będą stanowić miłe dla oka połączenie. Innym rozwiązaniem mogą być jasne tapety z roślinnymi motywami.

Salon w stylu angielskim inspiracje

Jeśli chodzi o salon w stylu angielskim i związane z nim inspiracje, wyróżnić możemy trzy Salon w stylu angielskim inspiracjeodłamy, które najczęściej pojawiają się w brytyjskich domach. Chodzi mianowicie o styl angielski w wydaniu wiejskim, myśliwskim lub kolonialnym. Ten pierwszy wyróżnia się „cukierkową” kolorystyką i wieloma motywami roślinnymi na tkaninach oraz żywymi kwiatami w formie dodatków. Z kolei w dwóch pozostałych przeważać będą ciemniejsze dekoracje i meble. Myśliwskiemu kierunkowi towarzyszy klasyczna krata i motywy nawiązujące do polowań, jak również skórzana tapicerka. Wydanie kolonialne to także skórzane kanapy i elementy towarzyszące, solidne meble oraz perskie dywany i orientalne motywy.

Opisywany design można też „miksować” na przykład z klimatami loftowymi lub motywami charakterystycznymi dla innych stylów. Jeśli zachowamy umiar i zastosujemy klasyczne wyróżniki stylu angielskiego, będziemy mogli cieszyć się nieprzeciętnym i bardzo przytulnym salonem.