Styl glamour salon aranżacje

Styl glamour salon aranżacje

Styl glamour w salonie gwarantuje ciekawe i efektowne aranżacje. Wystarczy popuścić wodze fantazji i wykazać się odwagą oraz niekonwencjonalnym myśleniem. Salon to centralny punkt naszego domu i jego reprezentatywna część, jeśli chodzi o wnętrze. Warto więc właśnie tutaj postarać się o design, który zwali z nóg wszystkich gości i przysporzy nam wiele frajdy podczas codziennego użytku.

Styl glamour salon z kuchnią – frapujące rozwiązanieStyl glamour salon z kuchnią

Styl glamour to frapujące rozwiązanie w układzie salonu z kuchnią. Jeśli dysponujemy dużym mieszkaniem lub urządzamy wnętrze domu jednorodzinnego, możemy wygospodarować miejsce na jadalnię. Będzie stanowiła ona świetny łącznik salonu z kuchnią i naturalne przejście dla tych dwóch pomieszczeń. Modne jest ostatnio zestawianie stylu glamour ze stylistyką scandi. Możemy więc Wam zaproponować salon w stylu glamour oraz nowoczesną białą kuchnię w stylu skandynawskim. Blichtr i odważna stylistyka glam spotka się z północnoeuropejską harmonią i minimalizmem, co stanowić będzie niezwykle ciekawy i oryginalny kontrast.

Salon w stylu glamour – błysk i wytworność

A jak zaaranżować salon w stylu glamour? Zacznijmy od górnej części mieszkania, czyli sufitu. Przede wszystkim należy zastosować tu kryształowy żyrandol. Jest to wyróżnik opisywanego designu, który na „dzień dobry” wprowadza do wnętrza mnóstwo wytworności i przepychu. Jeśli nie przekonuje Was to rozwiązanie, zdecydujcie się na wiszącą lampę z metalicznym kloszem, który będzie odbijał wygląd wnętrza. Glamour uwielbia bowiem błysk i lustrzane odbicia. Idealnym połączeniem sufitu i oświetlenia będzie ozdobna rozeta. Możecie wybrać zarówno nowoczesne i minimalistyczne wzory, jak i te z ozdobnymi ornamentami, które nawiązują do dawnych stylów w architekturze. Rozety wykonane są z poliuretanu, więc można malować je na dowolny kolor. Jest to duży atut pod względem aranżacyjnym, bo nabywca sam wybiera kolorystykę i w kilku prostych krokach dostosowuje ją do wyglądu wnętrza.

Listwa gzymsowa ozdobna LGZ10

Listwa gzymsowa ozdobna LGZ10
50,08 
Listwa gzymsowa LGZ15

Listwa gzymsowa LGZ15
77,21 
Listwa sufitowa MDA218

Listwa sufitowa MDA218
78,76 

Kolejnym, istotnym elementem, będą stylowe zasłony. Mogą one sprawiać wrażenie „ciężkich”, a w parze powinny iść ze zwiewnymi i „lekkimi” firankami. Jeśli chodzi o tkaniny w pozostałej części salonu, polecamy atłas lub aksamit na poduszkach lub narzutach. Jednoznacznie z luksusem i życiem hollywoodzkich gwiazd będzie kojarzyć się futrzany dywan.

W centralnej części salonu powinien stanąć wypoczynek. Ważne jest, by był on równie stylowy, co wygodny. Kultowym i klasycznym rozwiązaniem dla stylu glamour będzie sofa Chesterfield w ciekawym odcieniu – na przykład turkusowa lub fioletowa. Pod nią można dostosować różnorodne dodatki – na przykład świeczniki, wazony, ramy na obrazy i lustra, figurki czy zegary.

Salon fryzjerski styl glamour

Salon fryzjerski styl glamourTeraz odchodzimy od tematyki mieszkaniowej i wzrok kierujemy na salon fryzjerski w stylu glamour. Wiemy bowiem, że wiele naszych czytelniczek prowadzi własne biznesy i szuka ciekawych aranżacji dla swoich pracowni. Wprowadzenie przepychu i splendoru, znanych ze stylu glamour, będzie dobrym wabikiem na klientki. Kobiety lubią luksus i elegancję, a zakład fryzjerski urządzony w taki sposób będzie przyciągał jak magnes. W końcu chyba każda z pań choć na chwilę lubi poczuć się jak gwiazda wielkiego ekranu. Salon warto więc przyozdobić w stylowe portrety aktorek znanych ze „złotej ery Hollywood”.

By całość wyglądała na pieczołowicie wykończoną, warto zainwestować też w takie elementy, jak listwy przypodłogowe czy gzymsy przysufitowe.

Rozeta Orac Decor R27

Rozeta Orac Decor R27
368,54 
Rozeta dekoracyjna R31

Rozeta dekoracyjna R31
112,14 
Rozeta sufitowa ORAC DECOR R40

Rozeta sufitowa ORAC DECOR R40
306,41 

Styl glamour salon kosmetycznyStyl glamour salon kosmetyczny

Styl glamour to również idealne rozwiązanie dla salonu kosmetycznego. To kolejne miejsce, gdzie panie przychodzą, by poczuć się i wyglądać jak celebrytki. Postaw na zestawienie czerni, bieli i wyrazistego koloru dla przełamania. Może to być głęboki fiolet, róż lub żółty. Jeśli obawiasz się czerni, rozważ kolorystykę opierającą się na graficie. Ważne, by salon był jak najbardziej przestrzenny. Z powodzeniem możesz wprowadzić tu rozwiązania znane z mieszkań. Na przykład stylowe dodatki czy sofę Chesterfield, na której klientki będą czekać na umówioną wizytę.

Jak więc widzicie, styl glamour to doskonałe rozwiązanie zarówno dla prywatnej przestrzeni, jak i lokali usługowych.

Nie znaleziono polecanych wpisów!