Kuchnia industrialna w bloku aranżacje

Kuchnia industrialna aranżacje

Kuchnia industrialna w bloku wbrew pozorom stwarza duże możliwości na ciekawe aranżacje. Wydawać by się mogło, że styl loftowy narzuca określone rozwiązania. Tym bardziej, jeśli bierzemy pod uwagę urządzenie kuchni w bloku, gdzie znacznie ogranicza nas rozmiar pomieszczenia. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kuchnie utrzymane w tej stylistyce muszą wyglądać tak samo. Wszystko dzięki ciekawym i atrakcyjnym wizualnie dodatkom, których na rynku pojawia się coraz więcej. W tym artykule podpowiemy więc jak zaaranżować krainę gotowania w poprzemysłowym stylu, tak by była jedyna w swoim rodzaju.

Kuchnia industrialna, czyli kuchnia w stylu loft

Kuchnia industrialna to nic innego, jak kuchnia w stylu loft. Określenia te stosuje się zamiennie. O szczegółowej charakterystyce tej estetyki i historii jej narodzin przeczytać możecie w zakładce Style Wnętrz. Zapewne wielu z Was poprzemysłową stylistykę kojarzy bardziej z salonem, jednak z powodzeniem można ją nadać również kuchni. Nieco łatwiejszym zadaniem będzie aranżacja pomieszczenia kuchennego w domu. Loft lubi bowiem duże przestrzenie, a o takie nietrudno w zabudowie jednorodzinnej.

Mała kuchnia w stylu industrialnym

Czy jednak prawo bytu ma również mała kuchnia w stylu industrialnym w bloku? Jak najbardziej! Dzięki zastosowaniu poniższych rozwiązań skutecznie nadasz jej industrialny charakter:

  • cegła na ścianach – „goła” cegła to jeden ze znaków charakterystycznych loftu. Najlepiej wygląda oczywiście prawdziwy materiał. Mała kuchnia w stylu industrialnym Jednak w nowym budownictwie można posiłkować się technikami, które nadadzą ścianom wygląd cegły. W ofercie producentów są między innymi płytki czy panele gipsowe imitujące wygląd cegły lub specjalne tapety.
  • beton architektoniczny – to ostatni krzyk mody, który perfekcyjnie wpisuje się w poprzemysłową stylistykę. Sporą popularnością w ostatnim czasie cieszą się gotowe panele imitujące architektoniczny beton. Są wytrzymałe i lekkie, a dzięki temu proste w montażu. Wystarczy do tego jedynie dedykowany klej.
  • charakterystyczne żyrandole – to chyba najpopularniejszy dodatek związany ze stylem poprzemysłowym. Ważne, aby przedmiot ten był metalowy i zachował surową stylistykę. Często miłośnicy loftu wydają duże sumy na żyrandole wykonywane ręcznie u rzemieślników. Wtedy mają jednak pewność, że do ich domu trafia produkt niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.
  • industrialne dodatki – designerskie akcesoria potrafią znacznie „podkręcić” loftowy klimat we wnętrzu. Mogą to być na przykład stylowe hokery, kosze na śmieci, solniczki i pieprzniczki, tacki czy regały.
  • stonowana kolorystykastyl loftowy wiąże się z określonymi kolorami, a króluje w nim przede wszystkim szarość i jej odcienie. Jeśli zależy Ci więc na kuchni w klimacie, pożegnaj się z myślą o pastelowych ścianach. Szara kuchnia industrialna nie wyklucza jednak na przykład krzeseł w odmiennym kolorze, dla skutecznego przełamania monotonii we wnętrzu.
  • minimalistyczne meble – im prościej, tym lepiej. Industrialne meble powinny mieć nieskomplikowaną konstrukcję, a najlepiej, jakby wyróżniały się dodatkowo metalowymi wstawkami, na przykład nóżkami.

Beton architektoniczny imitacja Grey 60x60

Beton architektoniczny imitacja Grey 60×60

66,41 
Beton architektoniczny biały 60x60

Beton architektoniczny biały 60×60

55,28 
Beton architektoniczny do kuchni Dove Grey 60x60

Beton architektoniczny do kuchni Dove Grey 60×60

60,63 

Salon z kuchnią loft

Korzystnym rozwiązaniem dla mieszkania w kontekście opisywanego tematu jest salon z kuchnią loft. Główny pokój z aneksem nie musi więc być „przekleństwem” i minusem, jeśli zależy nam na industrialnej stylistyce w małym lokum. Pamiętamy wszak, że loft narodził się w dużych, pofabrycznych strychach i lubi on jak najwięcej przestrzeni. Połączenie salonu z kuchnią optycznie powiększa wnętrze, nawet jeśli mamy do czynienia z naprawdę małym mieszkaniem. Kolejnym atutem takiego układu jest możliwość wprowadzenia industrialnej kuchni z wyspą, przy której będzie można zjeść lub przygotować posiłek.

Nowoczesna kuchnia industrialnaNowoczesna kuchnia industrialna

Jak więc widzicie, nowoczesna kuchnia industrialna w mieszkaniu nie jest zadaniem niewykonalnym. Dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań skutecznie wprowadzicie do swojego wnętrza pożądany, loftowy klimat. Tak zaprojektowana i urządzona kuchnia z pewnością wzbudzi zachwyt Waszych gości i zapadnie im w pamięć. Wy będziecie mogli z kolei cieszyć się nieprzeciętnym pomieszczeniem, do którego z uśmiechem na ustach będziecie codziennie wracać.

Polecane wpisy: