Styl marynistyczny

Styl marynistyczny

Styl marynistyczny wnętrza to rozwiązanie, które właśnie teraz, po zakończeniu wakacji, może znaleźć wielu zwolenników. Za chwilę nadejdą jesienne dni, zacznie robić się chłodniej, a wspomnienia związane z letnim czasem wciąż będą w nas żywe. Jak skutecznie przywołać w naszych „czterech ścianach” urlopowy klimat i znów poczuć się jak na plaży? My rekomendujemy wprowadzenie do pomieszczenia marynistycznego stylu. Dzięki niemu przez cały rok będziecie się czuli jak w nadmorskim kurorcie.

Styl marynistyczny we wnętrzach – nadmorski klimat w Twoim domu

Styl marynistyczny we wnętrzach wygląda jednocześnie efektownie i przytulnie, ale ważne jest, by był spójny. Jeśli więc decydujemy się na wprowadzenie tego designu do pomieszczenia, należy „pójść na całość”. Wnętrze powinno więc być dostosowane do morskiego klimatu zarówno pod względem kolorystyki, mebli, jak i dodatków.Styl marynistyczny we wnętrzach

Jak więc prezentuje się klasyczne wnętrze w stylu marynistycznym? Bazowym kolorem jest biel oraz różne odcienie niebieskiego. Kolor ścian powinien pozostać jasny, choć oprócz bieli można też postawić na jasny beż czy błękit. Innym, często praktykowanym rozwiązaniem są biało-granatowe pasy, które z miejsca przywołują nam morskie klimaty. To zestawienie stosowane jest również na tekstylnych dodatkach czy pomniejszych dekorach. Oczywiście pomalowanie całego pomieszczenia w takim wzorze byłoby zbyt przytłaczające, więc najlepiej ograniczyć się do jednej lub dwóch ścian, w ramach przełamania.

Meble powinny być białe lub – jak rekomenduje wielu stylistów wnętrz – w odcieniu delikatnej szarości. Jeśli ich naturalny odcień jest jasny, również powinny dobrze korespondować z resztą pomieszczenia.

Bardzo istotnym elementem stylu marynistycznego są oczywiście dodatki. To właśnie one budują specyficzny klimat poprzez symbole kojarzące się bezpośrednio z morzem, statkami i marynarzami. Z jednej strony mogą to być tematyczne obrazy, z drugiej gadżety w kształcie kół ratunkowych, latarni, kotwic czy okrętów. Warto postawić też na tematyczne dodatki z materiału. Świetnym zabiegiem będzie też zastosowanie naturalnych dekoracji w postaci muszelek uzbieranych na plaży. Dzięki temu cząstkę morskiego krajobrazu będziemy mieć zawsze przy sobie.

Aranżacja wnętrza styl marynistyczny salon

Styl marynistyczny salonOdpowiednio dopasowany i wyważony styl marynistyczny w salonie potrafi stanowić prawdziwą wizytówkę i świetną aranżację wnętrza. Oprócz wspomnianych powyżej elementów, możecie zdecydować się na klimatyczne poduszki z morskimi motywami czy stylowe narzuty na kanapę lub sofę czy fotele. Funkcjonalnym dodatkiem będzie skrzynia, która kojarzy się ze skarbem piratów, a jednocześnie można schować w niej wiele rzeczy. Pomyślcie też o linach i sznurach, które można umieścić na ścianach lub pod sufitem.

Sypialnia w stylu marynistycznym

Sypialnia w stylu marynistycznym to miejsce, w którym wypoczniemy, śniąc o wakacyjnych wojażach. Pościel z motywami koła sterowego, wspomniana wcześniej skrzynia (w której można ukryć na przykład brudną bieliznę), czy łóżko ozdobione w marynarskie węzły. Aranżacja sypialni sprawi Wam wiele frajdy i będzie o wiele prostsza niż aranżacja salonu.Sypialnia styl marynistyczny

Na koniec chcemy też wspomnieć o pewnej odnodze stylu marynistycznego, czyli stylu Hamptons. Powstał on w letnich kurortach położonych na Long Island. W największym uproszczeniu, jest to nieco bardziej ekstrawagancka odmiana morskiego designu. Pojawiają się tutaj ekskluzywne dodatki i motywy, na przykład ze złota czy srebra. Występuje tu również więcej kolorów nawiązujących do plażowych barw – nacisk nie jest tak mocno położony na niebieski i jego odcienie.

Niezależnie od tego na jakie rozwiązanie się zdecydujecie, morskie motywy we wnętrzu będą prezentować się bardzo wdzięcznie i ciekawie. Szczególnie w zimowym okresie, gdy tęsknimy za ciepłem i wakacyjnymi przygodami. Styl marynistyczny wnętrza z pewnością pozwoli przywołać letnie wspomnienia, a oczekiwanie na kolejne lato minie szybciej.


Polecane wpisy