Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz

Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz

Dekoracje marynistyczne w wystroju wnętrz to temat, który pozostaje nieco na uboczu, ale stanowi bardzo ciekawe zagadnienie w kwestii aranżacji pomieszczeń. Wszak jest to wciąż rozwiązanie raczej nietuzinkowe, niż spotykane na każdym kroku. Na jakie dekory warto postawić, by nasze mieszkanie lub dom wyglądały jak mały, nadmorski kurort? Zachęcamy do lektury!

O cechach stylu marynistycznego pisaliśmy wczoraj, natomiast dziś skupimy się stricte na dekoracjach. Przejdźmy więc do konkretów. Poniżej wypunktowaliśmy dla Was kilka propozycji, które być może przypadną Wam do gustu i okażą się przydatnymi inspiracjami:

  • modele statków lub statki w butelkach – klasyka gatunku, którą znamy od zawsze. Zwłaszcza modele żaglowców zapewnią ciekawą dekorację wnętrza dzięki swojej dostojności i złożoności. To wzrokowy wabik zarówno dla młodych, jak i starszych!
  • ramki na zdjęcia z motywami morskimi – chyba wszyscy cenimy sobie wspomnienia i zdjęcia, które przywołują na myśl dobre momenty z przeszłości. W dobie cyfrowej rewolucji klasyczne zdjęcia wciąż pozostają miłą pamiątką, którą chętnie umieszczamy na półkach. Może więc warto „ubrać” je w tematyczne ramki?
  • drewniana skrzynia – dzięki pojemności schowasz w niej dużo rzeczy, a stojąca w towarzystwie innych, morskich dekorów, będzie jednoznacznie kojarzyła się z pirackim skarbem.
  • stylowe poduszki – na rynku znajduje się obecnie mnóstwo poduszek z motywami kotwic, kół sterowych czy statków, więc na pewno będzie to świetne uzupełnienie dla Twojej strefy wypoczynku.
  • narzuty z morskimi motywami – jeśli w Twoim domu znajduje się duża kanapa, która kolorystyką odbiega od stylu morskiego, warto pomyśleć o tematycznej narzucie. Warto, by współgrała z poduszkami i stanowiła spójną całość.

Dekoracje marynistyczne na ścianęDekoracje marynistyczne na ścianę

Dekoracje marynistyczne na ścianę to kategoria produktów, którym postanowiliśmy poświęcić osobne miejsce w tym tekście. Jeśli chodzi o tego typu formę ozdabiania wnętrza, przede wszystkim warto rozważyć zakup następujących elementów:

  • obrazy – w obrazach przedstawiających statki i okręty zawsze tkwiła elektryzująca nostalgia i tajemnica. Jeśli  posiadasz umiejętności, doskonałym wyborem będzie własnoręcznie namalowane dzieło. Jeśli talentu brak, w internecie z pewnością znajdziesz piękne obrazy w morskim klimacie.
  • zegary ścienne – wystarczy dobrze poszperać, by znaleźć w sieci piękne zegary o niecodziennych kształtach. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście produkty nawiązujące wyglądem do kół ratunkowych i sterowych.
  • ozdobne koła ratunkowe – a jeśli już wspomnieliśmy o kołach ratunkowych, to łatwo znajdziecie imitacje tych przyrządów w różnych rozmiarach, oczywiście z przeznaczeniem ozdobnym.

Marynistyczne dekoracje dla dzieci

Dekoracje marynistyczne dla dzieciDekoracje marynistyczne dla dzieci wprowadzą do świata naszej pociechy wiele radości i przede wszystkim przygody. Typowo morskie motywy można połączyć ze światem piratów, który niezmiennie dla młodej wyobraźni jest ciekawy i fascynujący. Zupełnie jak za czasów naszego dzieciństwa. Tego typu stylistykę można wprowadzić zarówno do pokoju niemowlęcia, jak i do królestwa kilkulatka. Świetnie sprawdzą się tu morskie naklejki na ścianę, kufry w wersji mini czy gotowe, tematyczne gadżety.

Dekoracje marynistyczne DIY zrób to sam

A może zainteresują Was dekoracje marynistyczne stworzone w duchu filozofii DIY zrób to sam? Możecie na przykład popuścić wodzy fantazji i stworzyć ciekawe instalacje z jutowych lin czy supłów marynarskich. Małe liny mogą posłużyć do wykonania wskazówek na tarczy starego zegara na ścianę. Od razu zyska on niepowtarzalny klimat kojarzący się z wilkami morskimi. W zależności od dostępności, bardzo odważnym i efektownym zabiegiem będzie wprowadzenie do wnętrza elementów łodzi czy statków oraz innych „gadżetów” związanych z wodą – mogą to być na przykład wiosła, koła sterowe czy sieci rybackie.

Nie znaleziono polecanych wpisów!