Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim

Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim

Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to marzenie niejednej pani domu. Jasna, schludna i przytulna, a jednocześnie efektowna i funkcjonalna. Która z przedstawicielek płci pięknej nie marzy o tak wyposażonej i wystrojonej przestrzeni do tworzenia kulinarnych czarów? I choć tego typu stylistykę najłatwiej wprowadzić do pomieszczeń o dużej kubaturze, również w mniejszych lokalizacjach może z powodzeniem spełniać swoją rolę.

Kolor biały to standard, jeśli mówimy o  stylistyce rodem z chłodnej Północy naszego kontynentu. W tonacji tej mogą być utrzymane zarówno ściany, jak i meble, wypoczynek, posadzka czy dodatki. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są jednak białe ściany i meble oraz drewniana podłoga i dodatki w innych odcieniach dla przełamania kolorystycznej struktury.

Dla kuchni możemy polecić również aranżację opierającą się na białych ścianach i pomalowanych na pastelowo meblach z jasną posadzką z płytek ceramicznych. Równie dobrze będzie prezentować się kuchnia ze ścianami pomalowanymi na beżowo, jasny błękit czy ciepłą, delikatną zieleń. Wtedy meble mogą pozostać białe. Generalnie chodzi o to, by nie przesadzić z nagromadzeniem jednego koloru. Z meblami zgrabnie korespondować będą białe listwy przypodłogowe z poliuretanu. Idealnie pasują one do kuchni, ponieważ są w pełni odporne na działanie wilgoci i wody.

Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP01

Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP01
18,10 
Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP09

Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP09
22,75 
Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP10

Listwa przypodłogowa DecorSystem DSP10
12,79 

Kuchnia jest jednak miejscem, w którym wiele się dzieje i teoretycznie ściany są bardziej narażone na zaplamienia czy zabrudzenia. Jeśli więc nie chcecie często odmalowywać pomieszczenia, warto skorzystać z innych rozwiązań kolorystycznych…

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Jednym z takich rozwiązań jest szara kuchnia w stylu skandynawskim. Ważne jednak, by zastosowany odcień szarości był jasny, bo opisywany styl nie lubi ciemnych kolorów. Skandynawowie upodobali sobie jasne barwy we wnętrzach, ponieważ przez większość roku w ich regionie Europy panuje ponura i bezsłoneczna aura. Nic więc dziwnego, że chociaż w swoich „czterech kątach” chcą oni poczuć przyjazny i kojący klimat.

Szare ściany, białe meble i podłoga z paneli drewnianych lub drewnopodobnych? Dla nas to zestawienie wydaje się być bardzo eleganckie i korzystne, a co Wy o tym sądzicie?

Mała kuchnia styl skandynawski w bloku

Mała kuchnia w stylu skandynawskim w blokuCzas na zagadnienie, które z pewnością interesuje wiele osób – mała kuchnia w stylu skandynawskim w bloku. Jak ją urządzić, by na niewielkiej przestrzeni oddać klimat Północy? Zrezygnujcie z zasłon, które mogą wizualnie zabrać wiele przestrzeni. Przez okna powinno wpadać jak najwięcej światła i tyczy się to nie tylko kuchni. Również inne pomieszczenia w Waszym skandynawskim wnętrzu powinny być jak najbardziej naświetlone.

Jednym z bardzo często spotykanych motywów jest kuchnia w stylu skandynawskim z wyspą. Niestety, rozwiązanie to w małej kuchni w bloku po prostu odpada. Wciąż jednak możemy „grać” kolorystyką ścian i mebli oraz stylowymi dodatkami…

Kuchnia skandynawska dodatki

Kuchnia skandynawska powinna zawierać ciekawe dodatki, które uatrakcyjnią wnętrze. Mogą to być na przykład:Kuchnia w stylu skandynawskim dodatki

  • wiklinowe kosze z owocami i warzywami – wiklina ładnie prezentuje się w parze z białym wnętrzem. Jeśli schowasz w niej dary natury w postaci świeżych owoców i warzyw, Twoja kuchnia momentalnie zyska na atrakcyjności.
  • zastawa w pastelowych odcieniach – będzie ona stanowić estetyczne i spójne uzupełnienie dla pomalowanych na jeden z pastelowych odcieni ścian lub mebli. Nie bój się jej wyeksponować na kuchennych szafkach czy półeczkach.
  • żywe rośliny – rozwiązanie, które sprawdza się niemal w każdym typie pomieszczenia i stylistyce. Postaw na klasyczne kwiaty w doniczkach, świeże zioła lub bardzo modne w ostatnim czasie ogrody w słoikach.
  • kuchenne akcesoria o prostym designie – styl scandi cechuje się prostotą, dlatego też meble i dodatki nie powinny mieć skomplikowanego lub przesadzonego designu. W przypadku dodatków, takich jak wazon, chlebak, solniczki, pieprzniczki czy zegar ścienny, również warto postawić na pastelowe barwy.

Kuchnia w stylu skandynawskim – dlaczego warto na nią postawić?

Kuchnia w skandynawskim styluKuchnia w stylu skandynawskim to wystrój, na który bez wątpienia warto postawić. Zresztą w ostatnich latach tego typu design coraz częściej pojawia się w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki elegancji, przytulności i funkcjonalności, użytkownik kuchni w stylu skandynawskim będzie się czuł w niej swobodnie i wygodnie – zarówno podczas gotowania, jak i konsumpcji.