Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim

Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to marzenie niejednej pani domu. Jasna, schludna i przytulna, a jednocześnie efektowna i funkcjonalna. Która z przedstawicielek płci pięknej nie marzy o tak wyposażonej i wystrojonej przestrzeni do tworzenia kulinarnych czarów? I choć tego typu stylistykę najłatwiej wprowadzić do pomieszczeń o dużej kubaturze, również w mniejszych lokalizacjach może z powodzeniem spełniać swoją rolę.

Kolor biały to standard, jeśli mówimy o  stylistyce rodem z chłodnej Północy naszego kontynentu. W tonacji tej mogą być utrzymane zarówno ściany, jak i meble, wypoczynek, posadzka czy dodatki. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są jednak białe ściany i meble oraz drewniana podłoga i dodatki w innych odcieniach dla przełamania kolorystycznej struktury.

Dla kuchni możemy polecić również aranżację opierającą się na białych ścianach i pomalowanych na pastelowo meblach z jasną posadzką z płytek ceramicznych. Równie dobrze będzie prezentować się kuchnia ze ścianami pomalowanymi na beżowo, jasny błękit czy ciepłą, delikatną zieleń. Wtedy meble mogą pozostać białe. Generalnie chodzi o to, by nie przesadzić z nagromadzeniem jednego koloru. Z meblami zgrabnie korespondować będą białe listwy przypodłogowe z poliuretanu. Idealnie pasują one do kuchni, ponieważ są w pełni odporne na działanie wilgoci i wody.

Kuchnia jest jednak miejscem, w którym wiele się dzieje i teoretycznie ściany są bardziej narażone na zaplamienia czy zabrudzenia. Jeśli więc nie chcecie często odmalowywać pomieszczenia, warto skorzystać z innych rozwiązań kolorystycznych…

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Jednym z takich rozwiązań jest szara kuchnia w stylu skandynawskim. Ważne jednak, by zastosowany odcień szarości był jasny, bo opisywany styl nie lubi ciemnych kolorów. Skandynawowie upodobali sobie jasne barwy we wnętrzach, ponieważ przez większość roku w ich regionie Europy panuje ponura i bezsłoneczna aura. Nic więc dziwnego, że chociaż w swoich „czterech kątach” chcą oni poczuć przyjazny i kojący klimat.

Szare ściany, białe meble i podłoga z paneli drewnianych lub drewnopodobnych? Dla nas to zestawienie wydaje się być bardzo eleganckie i korzystne, a co Wy o tym sądzicie?

Mała kuchnia styl skandynawski w bloku

Mała kuchnia w stylu skandynawskim w blokuCzas na zagadnienie, które z pewnością interesuje wiele osób – mała kuchnia w stylu skandynawskim w bloku. Jak ją urządzić, by na niewielkiej przestrzeni oddać klimat Północy? Zrezygnujcie z zasłon, które mogą wizualnie zabrać wiele przestrzeni. Przez okna powinno wpadać jak najwięcej światła i tyczy się to nie tylko kuchni. Również inne pomieszczenia w Waszym skandynawskim wnętrzu powinny być jak najbardziej naświetlone.

Jednym z bardzo często spotykanych motywów jest kuchnia w stylu skandynawskim z wyspą. Niestety, rozwiązanie to w małej kuchni w bloku po prostu odpada. Wciąż jednak możemy „grać” kolorystyką ścian i mebli oraz stylowymi dodatkami…

Kuchnia skandynawska dodatki

Kuchnia skandynawska powinna zawierać ciekawe dodatki, które uatrakcyjnią wnętrze. Mogą to być na przykład:Kuchnia w stylu skandynawskim dodatki

  • wiklinowe kosze z owocami i warzywami – wiklina ładnie prezentuje się w parze z białym wnętrzem. Jeśli schowasz w niej dary natury w postaci świeżych owoców i warzyw, Twoja kuchnia momentalnie zyska na atrakcyjności.
  • zastawa w pastelowych odcieniach – będzie ona stanowić estetyczne i spójne uzupełnienie dla pomalowanych na jeden z pastelowych odcieni ścian lub mebli. Nie bój się jej wyeksponować na kuchennych szafkach czy półeczkach.
  • żywe rośliny – rozwiązanie, które sprawdza się niemal w każdym typie pomieszczenia i stylistyce. Postaw na klasyczne kwiaty w doniczkach, świeże zioła lub bardzo modne w ostatnim czasie ogrody w słoikach.
  • kuchenne akcesoria o prostym designie – styl scandi cechuje się prostotą, dlatego też meble i dodatki nie powinny mieć skomplikowanego lub przesadzonego designu. W przypadku dodatków, takich jak wazon, chlebak, solniczki, pieprzniczki czy zegar ścienny, również warto postawić na pastelowe barwy.

Kuchnia w stylu skandynawskim – dlaczego warto na nią postawić?

Kuchnia w skandynawskim styluKuchnia w stylu skandynawskim to wystrój, na który bez wątpienia warto postawić. Zresztą w ostatnich latach tego typu design coraz częściej pojawia się w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki elegancji, przytulności i funkcjonalności, użytkownik kuchni w stylu skandynawskim będzie się czuł w niej swobodnie i wygodnie – zarówno podczas gotowania, jak i konsumpcji.

Dodaj komentarz

Close Menu