Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim to sposób na eleganckie, schludne i przytulne serce mieszkania lub domu. Styl północno-europejski charakteryzuje się dużą przestrzenią, jasnymi barwami ścian i mebli, stylowymi, aczkolwiek minimalistycznymi dodatkami i flirtem z naturalnymi tworzywami, między innymi drewnem. Recepta na piękne, skandynawskie wnętrze wydaje się więc prosta. Teraz czas przejść od teorii do praktyki i urządzić swoje „cztery kąty” w tej stylistyce. Mamy nadzieję, że z podpowiedziami Plantacji Wnętrz okaże się to bajecznie proste.

Salon w stylu skandynawskim inspiracje

Salon w stylu skandynawskim to temat, który stwarza nam możliwość na ciekawe inspiracje dla naszych czytelników. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi na ciekawe urządzenie głównego pomieszczenia Waszego lokum w duchu salonów rodem z Norwegii, Finlandii, Szwecji czy Danii.Salon w stylu skandynawskim inspiracje

  • jasne meble – w skandynawskim wnętrzu powinny znaleźć się meble w jak najjaśniejszych odcieniach. Spokojnie, nie musicie kupować nowego zestawu, który zrujnuje domowy budżet. Znacznie bardziej ciekawym, kreatywnym i tańszym rozwiązaniem będzie przemalowanie mebli, które posiadacie w domu. Świetnie będzie prezentować się na nich biała farba. Zyskają one zupełnie odmienną stylistykę i wprowadzą do wnętrza nutę ekstrawagancji oraz elegancji.
  • drewniana podłoga – powiedzmy sobie szczerze – płytki ceramiczne czy betonowa posadzka nie będą dobrze wyglądać w tej stylistyce. Scandi preferuje drewniane podłogi lub podłogi „pływające”, czyli panele drewnopodobne. Na szczęście jest to bardzo popularne w Polsce rozwiązanie, więc bardzo prawdopodobne, że ta inspiracja już znajduje się w Twoim królestwie. I pamiętaj – im jaśniejsza podłoga, tym lepiej.
  • scandi-boho – to nurt w architekturze wnętrz, wynikający z połączenia dwóch przeciwstawnych stylów, który w ostatnim czasie zyskuje wielu miłośników. Niektóre źródła określają go nawet jako jeden z wiodących trendów wnętrzarskich w bieżącym roku. Opiera się on na zasadzie kontrastu, ale finalny efekt jest niezwykle ciekawy. Skandynawski minimalizm i porządek spotyka się tu z etnicznymi i orientalnymi dodatkami oraz roślinnością. Tak eklektyczne rozwiązanie wprowadza do wnętrza ciekawą stylistykę, która wymyka się ogólnie przyjętym normom. Jeśli więc lubicie się wyróżniać, powinna być to dla Was cenna inspiracja.
  • listwy przypodłogowe – podłoga powinna posiadać odpowiednie wykończenie. Służą do tego listwy, które z jednej strony zapewniają ładny wygląd i kryją szczeliny dylatacyjne, a z drugiej chronią dolne obszary ścian przed uszkodzeniami czy brudem. Styl skandynawski w salonie umożliwia nam dwa rozwiązania. Jednym są listwy drewniane lub drewnopodobne, które będą nawiązywać do wyglądu podłogi. Można też postawić na białe przypodłogówki z MDF lub poliuretanu, które będą z kolei korespondować ze ścianami i meblami.

Listwa przypodłogowa DSP04

Listwa przypodłogowa DSP04
22,03 
Listwa przypodłogowa LMDF-06

Listwa przypodłogowa LMDF-06
20,40 
Listwa przypodłogowa LPD03

Listwa przypodłogowa LPD03
16,63 

Salon z aneksem kuchennym w stylu skandynawskim

Salon z aneksem kuchennym w stylu skandynawskimSalon z aneksem kuchennym w stylu skandynawskim to przede wszystkim korzystny układ w przypadku małych mieszkań, gdzie ciężko o duże przestrzenie. Połączenie kuchni z salonem powoduje, że wnętrze optycznie wydaje się większe, a to sprzyja stylowi scandi. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, rozważ wstawienie stołu z krzesłami do wspólnych posiłków z rodziną czy przyjaciółmi. To często spotykane rozwiązanie w skandynawskich domach i mieszkaniach. Meble te powinny być pomalowane jasną farbą lub bezbarwnym lakierem.

Nowoczesny salon w stylu skandynawskim

Nowoczesny salon w stylu skandynawskim przede wszystkim idealnie wkomponuje się do wnętrz w nowo wybudowanych blokach. Wygładzone i świeżo pomalowane ściany oraz sterylna wręcz stylistyka – tutaj najłatwiej będzie wprowadzić północno-europejski design. Nie oznacza to jednak, że scandi nie ma prawa bytu w kamienicach czy starszych blokach. Tutaj jednak wprowadzenie tego stylu będzie wymagało nieco więcej pracy i zaangażowania.